Tölgyessy Péter és Mocsai Lajos előadása az Oracle-felhasználók magyarországi konferenciáján
Az üzleti alkalmazások mellett további nyolc témakörben hallgathatnak előadásokat a résztvevők: adatbiztonság, alkalmazásfejlesztés és -tesztelés, Enterprise 2.0, korszerű adatközpontok, licencszabályok és támogatás, SOA és integráció, üzleti intelligencia és adattárház, valamint az Oracle University workshopjai fejlesztőknek, adatbázis-adminisztrátoroknak. Az előadói helyekre pályázni lehetett, a benyújtott pályázatokat a HOUG vezetőiből és Oracle szakembereiből álló zsűri értékelte. Az elbírálás során előnyt élveztek az olyan témajavaslatok, melyek egy-egy konkrét projekt megvalósulását mutatják be egy hazai vállalatnál.
A konferencia nyitó előadásában Reményi Csaba, az Oracle Hungary ügyvezető igazgatója beszélt arról, miként lehet az informatika küldetését a megváltozott gazdasági körülményekhez igazítani. Reményi Csaba a gazdasági helyzet kapcsán a túléléshez és megerősödéshez szükséges lépésekre helyezte a hangsúlyt. Ezek véleménye szerint az ügyfélközpontúság, a vállalati folyamatok agilisabb kiszolgálása, valamint a hatékonyabb és szabályozottabb működés. Egyben arra buzdította a jelen lévő felhasználói kört, hogy fokozottabban figyeljenek a már meglévő Oracle megoldásaik gazdag funkcionalitásának kihasználására, és aknázzák ki befektetéseik értékét, a bennük rejlő lehetőségeket.
A rendezvény első napján két meghívott előadó színesítette a programot. Tölgyessy Péter, az MTA Politikatudományi Intézet kutatója a Magyarország előtt álló politikai és gazdasági kihívásokról beszélt, Mocsai Lajos az MKB Veszprém KC kézilabdacsapatának vezető edzője az üzlet és a sport hasonló kihívásairól – csapatépítés, motiválás, hatékonyságjavítás, formaidőzítés, krízishelyzetek kezelése – tartott előadást.
A konferencián számos előadás szól a BI és adattárház témáról, így például pénzintézeti esettanulmányok az OTP, Lombard Lízing, Giro Zrt. és a Generali adattárházairól, de szó lesz Oracle adattárházak feltöltéséről SAP-ből származó adatokkal. A témák között szerepel még a térinformatikai nyilvántartás az Elműnél és Émásznál, a Mavir Zrt. új internetes portálja, a belső biztonságot szolgáló Oracle Audit Vault megoldás első magyarországi bevezetése, és számos más termék hazai alkalmazásának bemutatása.
Az idei évben a fiatal generáció is helyet kapott a konferencián. A „Diákelőadások” szekcióban egyetemista diákok számolnak be Oracle termékekre épülő munkáikról, valamint az Oracle Tehetségek ifjúsági pályázat tudomány kategóriájának nyertese is bemutatja kutatásait. A középiskolás Slezsák János „Napenergia a háztartásban” című előadásában saját sikeres kísérleteiről is beszámol.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- SPSS konferencia - kilencedszer
- Virtualizáció 2010 - A desktoptól a felhőig konferencia
- Konferencia mobilokról a Szépművészetiben
- Május 18: IDC roadshow Budapesten
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.