Tölgyessy Péter és Mocsai Lajos előadása az Oracle-felhasználók magyarországi konferenciáján
Az üzleti alkalmazások mellett további nyolc témakörben hallgathatnak előadásokat a résztvevők: adatbiztonság, alkalmazásfejlesztés és -tesztelés, Enterprise 2.0, korszerű adatközpontok, licencszabályok és támogatás, SOA és integráció, üzleti intelligencia és adattárház, valamint az Oracle University workshopjai fejlesztőknek, adatbázis-adminisztrátoroknak. Az előadói helyekre pályázni lehetett, a benyújtott pályázatokat a HOUG vezetőiből és Oracle szakembereiből álló zsűri értékelte. Az elbírálás során előnyt élveztek az olyan témajavaslatok, melyek egy-egy konkrét projekt megvalósulását mutatják be egy hazai vállalatnál.
A konferencia nyitó előadásában Reményi Csaba, az Oracle Hungary ügyvezető igazgatója beszélt arról, miként lehet az informatika küldetését a megváltozott gazdasági körülményekhez igazítani. Reményi Csaba a gazdasági helyzet kapcsán a túléléshez és megerősödéshez szükséges lépésekre helyezte a hangsúlyt. Ezek véleménye szerint az ügyfélközpontúság, a vállalati folyamatok agilisabb kiszolgálása, valamint a hatékonyabb és szabályozottabb működés. Egyben arra buzdította a jelen lévő felhasználói kört, hogy fokozottabban figyeljenek a már meglévő Oracle megoldásaik gazdag funkcionalitásának kihasználására, és aknázzák ki befektetéseik értékét, a bennük rejlő lehetőségeket.
A rendezvény első napján két meghívott előadó színesítette a programot. Tölgyessy Péter, az MTA Politikatudományi Intézet kutatója a Magyarország előtt álló politikai és gazdasági kihívásokról beszélt, Mocsai Lajos az MKB Veszprém KC kézilabdacsapatának vezető edzője az üzlet és a sport hasonló kihívásairól – csapatépítés, motiválás, hatékonyságjavítás, formaidőzítés, krízishelyzetek kezelése – tartott előadást.
A konferencián számos előadás szól a BI és adattárház témáról, így például pénzintézeti esettanulmányok az OTP, Lombard Lízing, Giro Zrt. és a Generali adattárházairól, de szó lesz Oracle adattárházak feltöltéséről SAP-ből származó adatokkal. A témák között szerepel még a térinformatikai nyilvántartás az Elműnél és Émásznál, a Mavir Zrt. új internetes portálja, a belső biztonságot szolgáló Oracle Audit Vault megoldás első magyarországi bevezetése, és számos más termék hazai alkalmazásának bemutatása.
Az idei évben a fiatal generáció is helyet kapott a konferencián. A „Diákelőadások” szekcióban egyetemista diákok számolnak be Oracle termékekre épülő munkáikról, valamint az Oracle Tehetségek ifjúsági pályázat tudomány kategóriájának nyertese is bemutatja kutatásait. A középiskolás Slezsák János „Napenergia a háztartásban” című előadásában saját sikeres kísérleteiről is beszámol.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- SPSS konferencia - kilencedszer
- Virtualizáció 2010 - A desktoptól a felhőig konferencia
- Konferencia mobilokról a Szépművészetiben
- Május 18: IDC roadshow Budapesten
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.