Beágyazott ipari PC-k gépközeli használatra
A Siemens Ipari Automatizálás (IA) divíziója két új „beágyazott” (embedded), „nyers” környezetre szánt ipari PC-t szerelt fel a nagy teljesítményű Intel Core 2 Duo processzorral.
A két új modell, a Simatic IPC427C kompakt Microbox PC és a Simatic HMI IPC477C Panel PC. A 477C jelű modell HMI (Human Machine Interface) panellel rendelkezik. Karbantartás-mentes, 24 órás működésre van tervezve – ami akkor is igaz, ha hőmérséklet (50 ºC), rezgés, lökés és elektromágneses kompatibilitás tekintetében kemény feltételeknek kell megfelelniük. E helytakarékos, ventillátor nélküli készülékek jól használhatók kommunikációs, méréstechnikai, nyílt- és zárthurkú szabályozási és vizualizációs feladatokra, pl. szélerőművek közvetlen közelében, vagy hajók gépházában. Az előd-modellekhez (a 427B Microbox PC és a 477B Panel PC) képest a két új masina kétszer nagyobb teljesítményt kínál. A mikrominiatűr külső méretekkel rendelkező Simatic IPC427C mindössze 262 x134x47 (mélység) mm „nagy” (azaz kicsi), így könnyen beépíthető kapcsolószekrénybe, vagy magába a mért/szabályozott gépbe. A Simatic HMI IPC477C panel-PC beépítési mélysége 60 mm.
Kapcsolódó cikkek
- Szervercsipeken dolgozik az ARM
- Új Dell-szerverek Intel Xeon 7500 processzorokkal
- Core iX platformos barebone Asusok
- Energiabajnok: mindössze 10 wattos PC az Inteltől
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- Legújabb Fujitsu szerverek mint virtualizációs erőgépek
- Fellendülőben a számítógép-piac - kérdőjelekkel
- PC működő gitárerősítőbe építve
- Asus barebone-ok, kompakt megoldás
- Nem támogatja tovább az Itanium szerverplatformot a Microsoft
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.