Idén is lesz Technology Fast 50
A Deloitte idén is meghirdeti Technology Fast 50 elnevezésű éves versenyét, amely Közép-Európa leggyorsabban fejlődő technológiai vállalatait veszi számba. A verseny idén ünnepli tizedik évfordulóját.
A díj komoly iparági és regionális elismertségnek örvend, ezért a technológiai vállalatok számára minden évben vonzó a részvétel. "A jó helyezés kedvez a vállalat hírnevének, az ügyfelekkel és partnerekkel való kapcsolatának és felkeltheti a potenciális munkavállalók figyelmét is" nyilatkozta Dariusz Nachyla, a Technológia, Média és Telekommunikáció iparág közép-európai munkacsoportjának ügyvezető partnere.
A verseny történetében a tavalyi nyertesek mutatták fel az eddigi legmagasabb átlagos növekedést (1271%), amelyet nem lesz könnyű, de nem is lehetetlen megismételni. "Bár a jelenlegi globális gazdasági helyzet a közép-európai vállalkozásokat sem hagyta érintetlenül 2008 utolsó hónapjaiban, mégsem számítunk az átlagos növekedési ütem jelentős visszaesésére a Technology Fast 50 cégek között" jósolja Nachyla.
Míg a régió háztartásaiban tovább terjed a szélessávú internet-előfizetés és az internetes vásárlás, várhatóan az online kereskedelmi szektor is lankadatlanul növekszik majd. Ugyanakkor a hirdetők is az internet és új média csatornák felé fordulnak, hogy megszólítsák az ügyfeleket, hiszen a költségmegszorítások és ügyfélszegmentáció idején így hatékonyabban tudják kihasználni a marketingre fordított költéseiket. "Várakozásaink szerint az idei nyertesek az internetes cégek szegmenséből kerülnek majd ki, hiszen ez a terület még a gazdasági visszaesés idején is figyelemre méltó növekedési lehetőségeket rejt" mondja Nachyla.
A fő díjazási kategória mellett a Deloitte a „Rising Stars” és „Big 5” díjakat is kiosztja idén. A Rising Stars díj azokat a cégeket jutalmazza, amelyek gyorsan nevet szereztek maguknak a piacon, de még nem működnek legalább öt éve, és ezzel a fő kategória egyik indulási feltételét nem teljesítik . A másik díj a Big 5, egy teljesen új elismerés, amely azoknak a leggyorsabban növekvő vállalatoknak jár, amelyek árbevétele meghaladta a 25 millió eurót a legutóbbi lezárt évben (2008).
Az online regisztrációs űrlap, valamint a részvételi feltételek a regionális Fast 50 weboldalon címen érhetők el. Az idei verseny 2009. július 10-én zárul. A korábbi évekhez hasonlóan, a regionális verseny helyezettjei automatikusan részt v esznek az európai "Technology Fast 500 EMEA" elnevezésű megmérettetésen.
Kapcsolódó cikkek
- Deloitte: 2010 a tablet PC-k éve lesz
- Erősödött az informatikai vezetők pozíciója a vállalatokon belül
- Az AITIA a leggyorsabban növekvő technológiai cég Magyarországon
- Világszerte csökkennek az adatbiztonsági kiadások
- Deloitte: csökkennek az adatbiztonsági kiadások a válság nyomán
- Deloitte-előrejelzés: visszafogottabb 2009-es trendek
- Mobil fizetés - kényelem a biztonság előtt?
- 14 magyar vállalat a Technology Fast 500-ban
- Deloitte Technology Fast 50 Leadership díjat nyert a PlateSpin
- Hogyan váljunk a befektetők számára vonzóvá?
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.