Válságban is húzóágazat a telekommunikáció
A telekommunikáció a válság ellenére a gazdaság húzóágazata marad, mivel a piaci szereplők és az állami szféra hatékonyságának javítása nagyon nehezen valósítható meg a modern informatikai és távközlési rendszerek alkalmazása nélkül - mondta Papp István, a Magyar Telekom (MT) vezérigazgató-helyettese hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
Hozzátette, az új, integrált világban már nem számít, hogy vezetékes vagy mobilhálózaton, helyi vagy távoli alkalmazás fut-e, saját vagy központi szerveren. A lényeg az, hogy egy szélessávú, nagy biztonságú hálózat összekapcsolja a felhasználókat és a rendszereket, s hatékonyabbá teszi a működést.
A vezérigazgató-helyettes idézte az amerikai piackutató és elemző cég, a Gartner infokommunikációs-technológiai piacra vonatkozó elemzését, amely szerint ITC-ipar az elmúlt 10 év legjelentősebb átalakulásán megy keresztül. A felhasználók egyre jobban keresik az alternatív szolgáltatásokat, rugalmasabb informatikai környezetet igényelnek, s azt, hogy a gyorsan és költséghatékonyan tudják változtatni a rendelkezésükre álló kapacitásokat.
A legfontosabb szempontjuk azonban az, hogy csak azért fizessenek, amit használnak - tette hozzá.
Papp István úgy vélte, gyorsulni fog az átalakulás és rohamosan fejlődik a virtuális informatikai piac. A Gartner szerint a vállalatok által szolgáltatásként igénybe vett szoftverhasználat értéke a tavalyi 6,5 milliárd dollárról 2012-re 15 milliárd dollárra nő, s a cégek 24 százaléka már az új szolgáltatási modellt választja. Ezen belül például az üzleti e-mail felhasználók 20 százaléka három év múlva már szolgáltatásként veszi igénybe a levelezést, a mai 1 százalékkal szemben. A felmérés szerint a legnépszerűbb virtuális szolgáltatások közé tartoznak majd a levelezés mellett a csoportmunka alkalmazások, a dokumentummegosztás, a videokonferenciák és a szerverüzemeltetés.
Hasonlóan nyilatkozott Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója is, aki szerint a mostani gazdasági viszonyok segítik a szoftver-szolgáltatások, így a virtuális rendszerek elterjedését.
Király István, az MT vállalati szolgáltatások üzletágának (T-Systems) stratégia és marketingigazgatója elmondta, hogy a társaság 500 millió forintos beruházással egy új infokommunikációs szolgáltatás-platformot indít kis- és közepes cégeknek. A beruházás nélkül igénybe vehető ITC alkalmazások bérlésével a kkv-k kiválthatják az eddig önállóan üzemeltetett, költséges rendszereiket, illetve használhatnak eddig számukra nem elérhető szolgáltatásokat.
Az igazgató elmondta, a válság ezeket a cégeket is arra ösztönzi, hogy költségeiket csökkentsék és erőforrásaik hatékonyságát növeljék. Ezért az MT szerint a vállalkozások számára a legracionálisabb döntés egy olyan ITC szolgáltató partner bevonása, amelyik a meglévő rendszerek optimalizálása mellett az alkalmazások kiszervezésével megszabadítja a cégeket a rendszerinformatikai feladatoktól is. A T-Systems szolgáltatásai ASP-n keresztül (Application Service Provider -
alkalmazásszolgáltató) vehető igénybe, s a megrendelő jogtiszta alkalmazásokat, webes csoportmunka megoldást, virtuális szerver szolgáltatást is kaphat. Az ügyfelek a használattal arányosan fizetnek az igénybe vett szolgáltatásokért.
Király István szerint így nemcsak könnyen tervezhetővé tudják tenni a költségeiket, hanem pénzt is megtakarítanak ahhoz képest, mintha maguk működtetnék a rendszereket. A bemutatott példa alapján egy vállat, egy szerveren, négy év alatt mintegy 900 ezer forint kiadást spórolhat meg folyamatos rendelkezésre állás és biztonságos működtetés mellett.
A felmérések szerint egy kkv átlagosan három-négy ilyen gépet üzemeltet.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar Telekom - kisebb bevétel és nyereség
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
- Átalakítja szervezetét a Magyar Telekom, távozik Winkler
- A Magyar Telekom száz százalékos tulajdonába került az EPT
- A Magyar Telekom 74 forint osztalékot fizet
- A Magyar Telekom ügyfélszolgálati igazgatója lett az év projektmenedzsere
- Az MTelekom az eredménytartalékot is igénybe veszi az osztalékhoz
- Legjobb társaságirányítás díj a Magyar Telekomnak
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így parkolunk mi: hol és mennyit fizetnek a magyarok a várakozásért?
Országosan 720 forintot fizetnek átlagosan az autósok egy parkolásért, de 1000 forint alatt ritkán ússza meg az, aki Budapest belvárosában áll meg a járművével – derül ki a Simple mobilapplikáció statisztikájából. Több órát inkább a népszerű kirándulóhelyek és fürdők környékén várakoznak a magyar autósok, ezért vidéken a nyár számít kiemelt időszaknak parkolás szempontjából.
Karácsony korlátok nélkül
Az embereket egymástól elválasztó láthatatlan, de nagyon is érzékelhető falak áttöréséről szól a Telekom idei karácsonyi kampánya. Magyarország mellett a Deutsche Telekom Csoport kilenc másik európai országában bemutatott alkotás üzenete, hogy a bennünket körülvevő sokféle gátat legtöbbször mi magunk teremtjük meg, és hogy tudatos igyekezettel ugyanolyan egyszerűen lebonthatjuk őket – sokszor éppen a hétköznapok innovációi által – mint amilyen észrevétlenül felépültek.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
A telefon, a kulcsok, a laptop, a pénztárca, a tablet, az iratok és egyéb, a hétköznapi munkavégzéshez – sőt, létezéshez – szükséges holmik cipelése kimerítő lehet. Nem beszélve arról, hogy kihat a divatra is: elvégre olyan táskákra van szükségünk, amikbe ezek mind beleférnek. A táskaválasztás pedig öltözetünket is meghatározhatja.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.