A vártnál jobban szerepelt augusztusban a félvezetőipar
A számítógépes memóriacsipek forgalma egyenesen nőtt az utolsó nyári hónapban, emellett pedig a kínai piacon mutatkozó élénkülő kereslet is javított valamelyest az ágazat pozícióján. A forgalomnövekedés azonban csak az eladási értékre igaz, a darabszámra nem, ugyanis a DRAM-árak jelentősen emelkedtek az utóbbi időben, elsősorban a gyártók által szándékosan visszafogott termelésnek és az így beszűkült kínálatnak köszönhetően. Emellett az x86-os mikroprocesszorokból is nagyobb értékben fogyott augusztusban, mint amire elemzők számítottak, ez pedig reménysugár lehet a PC-piacban bízó gyártók számára.
Túl nagy örömre azért továbbra sincs ok, ugyanis a mobilkészülékekbe és a fogyasztói elektronikai cikkekbe szánt csipek például a várakozások alatt teljesítettek. Bruce Diesen, a Carnegie Securities Research elemzője szerint idén éves szinten 14 százalék körül várható a félvezetőpiac visszaesése 2008-hoz képest, míg a jövő évre 12 százalékos növekedést prognosztizál. Ennek motorjai a memóriacsipek és az autós processzorok lehetnek, emellett pedig a dél-koreai elektronikai gyártóktól is komoly megrendelésekre számíthat az iparág.
Kapcsolódó cikkek
- A félvezető áramkörök piacának bővülése várható az idén
- Havi és éves szinten is nőtt a félvezetők globális eladása
- A félvezetők globális eladása 9 százalékkal csökkent tavaly
- A globális félvezetőipar idei bevétele 11 százalékkal csökken
- Jövőre 9 százalékkal nőhet a globális félvezetőipar bevétele
- Ötödik hónapja emelkedik a félvezetők forgalma
- Az idén 17 százalékkal zsugorodik a félvezetőpiac
- A második félévtől magához tér a félvezetőpiac
- A Samsung egyelőre nem számít a memóriaáramkör piac fellendülésére
- Magához tér a félvezetőpiac?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.