Az Intel profitja nyolc százalékkal csökkent
Az Intel amerikai félvezető-gyártó adózott eredménye nyolcszázalékos csökkenéséről számolt be harmadik negyedévi gyorsjelentésében, a mutató azonban jobb az elemzők előzetes várakozásánál.
A kedden közzétett gyorsjelentés szerint az Intel profitja 1,9 milliárd dollár - részvényenként 33 cent - volt a szeptemberrel zárult harmadik negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 2,01 milliárd dolláros - részvényenként 35 centes - adózott eredménnyel.
A Thomson Reuters által megkérdezett elemzők átlagosan 28 centes profitra számítottak részvényenként.
Az eredmény azért lett jobb a vártnál, mert ismét erősödik a személyi számítógépek iránti kereslet.
Az Intel bevétele 9,4 milliárd dollár volt az idei harmadik negyedévben. Jóllehet ez 7,8 százalékkal elmarad az egy évvel korábbi 10,2 milliárdtól, jobb az elemzők által várt 9,06 milliárdnál.
A világ legnagyobb számítógépes lapka gyártója szintén a vártnál jobb bevételt jelzett előre a negyedik negyedévre: 10,1 milliárdos bevételre számít, míg az elemzők csak 9,5 milliárd dollárosra.
Az Intel-részvények árfolyama kedden 0,44 százalékos erősödéssel 20,49 dolláron zárt a New York-i értéktőzsdén, a zárást követő nem hivatalos kereskedésben pedig még tovább, 21,85 dollárra emelkedett.
Kapcsolódó cikkek
- Történetének legjobb első negyedéves eredményét könyvelte el az Intel
- Az Intel pénzén végre nyereséges az AMD
- Maga az AMD-menedzser sem venne AMD-gépet
- 875 százalékkal magasabb az Intel nettó bevétele
- Trösztellenes szövetségi per indul az Intel ellen
- AMD-Intel: 1,25 milliárd a békülés ára
- Brüsszel bizonyítékokkal támasztotta alá az Intelre kivetett versenyjogi bírságot
- Az Intel feljavított folyó negyedévi bevétel-előrejelzése
- Intel-Nokia együttműködés
- Szoftvercég lett az Intelből
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.