Nemzetközi elismerés a hazai IT-biztonsági oktatásnak

forrás Prim Online, 2009. október 18. 13:29

A szeptember végén Miamiban megrendezett Hacker Halted konferencián az IT-biztonság oktatása terén elért kiemelkedő eredményeiért Szakmai kiválóság díjat kapott a NetAcademia Oktatóközpont. A siker nem pusztán a NetAcademiának szól, hanem a magyar informatikai vezetőknek is, akik idejekorán felismerték az informatikai biztonság jelentőségét és szívesen áldoznak az új módszertanok megismerésére.

A NetAcademia oktatási palettájában már a kezdetektől nagy szerepet kaptak az IT-biztonsági képzések, 2008-ban pedig az oktatóközpont a nemzetközi EC-Council megkeresésére hivatalos Ethical Hacking tanfolyamok oktatásába kezdett. Az együttműködés olyan eredményesnek bizonyult, hogy két év alatt az oktatóközpont Közép-Kelet-Európában a legsikeresebb, EC-Council által akkreditált oktatóközponttá lépett elő, és európai szinten is ma már a legjobb 5 között szerepel.

Biztonságtudatos magyar IT vezetők


A NetAcademia nemzetközi mezőnyben is jelentősnek tekinthető sikerét az EC-Council az idei Hacker Halted konferenciáján külön elismeréssel díjazta. "A NetAcademia jelentős eredményt ért el Magyarországon az IT-biztonság kérdéskörének népszerűsítésében, és a felelős gondolkodásmód terjesztésében, amit mi nagyra becsülünk" - mondta Sean Lim, az EC-Council alelnöke.

A NetAcademia Oktatóközpont vezetője, Fóti Marcell szeptember végén Miamiban vette át az EC-Council ATC - Circle of Excellence díjat. "Ezt az elismerést nem csupán a NetAcademia, hanem - véleményem szerint - velünk együtt a magyarországi IT vezetők is kapták, mivel idejekorán felismerték a biztonsági töréstesztek, és az erre kiképzett szakemberek fontosságát. Magyarország felkészültsége ezen a területen olyan informatikai nagyhatalmak felkészültségével vetekszik, mint például Hollandia, és erre büszkék lehetünk " - monda Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője.

Nemzetközi vizeken


A NetAcademia biztonsági szakemberei a jövőben már nem csak hazai cégeknek tartanak IT-biztonsági képzéseket. Az oktatóközpont a közelmúltban az EC-Council több biztonsági képzésére is kizárólagos oktatási jogot kapott a kelet-európai régióra.

(Képünkön Fóti Marcell látható az EC-Council díjátadóján)

Kulcsszavak: NetAcademia oktatás díj

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át

Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel.  Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.

2024. december 21. 12:01

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32