Nemzetközi elismerés a hazai IT-biztonsági oktatásnak
A NetAcademia oktatási palettájában már a kezdetektől nagy szerepet kaptak az IT-biztonsági képzések, 2008-ban pedig az oktatóközpont a nemzetközi EC-Council megkeresésére hivatalos Ethical Hacking tanfolyamok oktatásába kezdett. Az együttműködés olyan eredményesnek bizonyult, hogy két év alatt az oktatóközpont Közép-Kelet-Európában a legsikeresebb, EC-Council által akkreditált oktatóközponttá lépett elő, és európai szinten is ma már a legjobb 5 között szerepel.
Biztonságtudatos magyar IT vezetők
A NetAcademia nemzetközi mezőnyben is jelentősnek tekinthető sikerét az EC-Council az idei Hacker Halted konferenciáján külön elismeréssel díjazta. "A NetAcademia jelentős eredményt ért el Magyarországon az IT-biztonság kérdéskörének népszerűsítésében, és a felelős gondolkodásmód terjesztésében, amit mi nagyra becsülünk" - mondta Sean Lim, az EC-Council alelnöke.
A NetAcademia Oktatóközpont vezetője, Fóti Marcell szeptember végén Miamiban vette át az EC-Council ATC - Circle of Excellence díjat. "Ezt az elismerést nem csupán a NetAcademia, hanem - véleményem szerint - velünk együtt a magyarországi IT vezetők is kapták, mivel idejekorán felismerték a biztonsági töréstesztek, és az erre kiképzett szakemberek fontosságát. Magyarország felkészültsége ezen a területen olyan informatikai nagyhatalmak felkészültségével vetekszik, mint például Hollandia, és erre büszkék lehetünk " - monda Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője.
Nemzetközi vizeken
A NetAcademia biztonsági szakemberei a jövőben már nem csak hazai cégeknek tartanak IT-biztonsági képzéseket. Az oktatóközpont a közelmúltban az EC-Council több biztonsági képzésére is kizárólagos oktatási jogot kapott a kelet-európai régióra.
(Képünkön Fóti Marcell látható az EC-Council díjátadóján)
Kapcsolódó cikkek
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
- NATO-beszállító lett a NetAcademia
- Biztonságcentrikus gondolkodás az informatikában
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Programozási ötletpályázatot hirdet az IT Factory
- Hivatalos Novell oktatási partner lett a NetAcademia
- 24 óra alatt megtanulható, hogyan készítsünk YouTube-ot
- Nem kell az ingyenes IT oktatás?
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.