Vállalati szuperportál otthoni munkára

MTI Sajtóadatbank, 2009. november 18. 09:03

Vállalati szuperportált fejlesztett a Polygon és a Szegedi Tudományegyetem.

Az IBM WebSphere technológiájára épült rendszert elsősorban olyan cégeknek szánják, amelyek belső hálózataikat külsős partnereik számára is elérhetővé kívánják tenni.

A web 2.0-s, azaz a felhasználók közösen készült tartalmainak megosztását és a kommunikációt lehetővé tévő rendszert a Szegedi Tudományegyetem és az IBM magyarországi partnere, a Polygon Informatikai Kft fejlesztette.

A portál a Szegedi Tudományegyetem Szoftverfejlesztés Tanszék munkatársainak és hallgatóinak részvételével, kétéves együttműködés keretében jött létre, amelynek során a WebSphere nyújtotta lehetőségeket az ügyfelek igényeire szabták.

A gyakorlatban ez például azt jelenti, hogy egy biztosítótársaság - amelynek munkatársai az ország különböző területein akár otthonról bejelentkezhetnek a vállalati számítógépes rendszerbe - a belső hálózatokon megtalálható számtalan alkalmazást egy oldalra optimalizálva, operációs rendszertől és böngészőtől függetlenül webes felületen jelenítheti meg - mondta el az MTI kérdésére Gál György, a Polygon ügyvezetője.

A rendszer előnye, hogy a jellemzően öt-tíz különböző ablakban futó alkalmazásokat a portál egyetlen áttekinthető felületen teszi elérthetővé - magyarázta az ügyvezető.

Az IBM adatai szerint világszerte a tíz legnagyobb bank, a tizenkét legnagyobb telekommunikációs és az ötven legnagyobb egészségügyi vállalat, illetve mintegy ötszáz kormányzati intézmény használja a WebSphere technológiáját. A nyílt szabványokra épített
portál olyan keretrendszer, amelyet szerepkör, helyszín, célok és feladatok szerinti alkalmazásokkal lehet feltölteni.

A portálfejlesztés költségei eddig közel 40 millió forintot tettek ki, a megelőző fejlesztésekre pedig ennek többszörösét fordították. Tervek szerint a Polygon az elkövetkezendő két és fél évben is folytatni kívánja az SZTE Szoftverfejlesztés Tanszékével való együttműködést.

Kulcsszavak: IBM dokumentumkezelés

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon

A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.

2024. december 3. 15:10

Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá

A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).

2024. december 3. 12:03

A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot

A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából. 

2024. december 3. 10:20

Fiatalokkal erősíthet Európa: a Z generáció és az innováció lehet a jövő kulcsa

Fokozódik a globális verseny. A sikeres európai gazdaság egyik meghatározó eleme az erős innovációs ökoszisztéma és a tehetséges fiatalok képzésének támogatása. Az innovatív életforma, a hibázás kultúrája és az együttműködések fontossága is szóba került a „Z generáció – Az innovátorok új generációja” című konferencián, melyet az idei Bosch×Richter Innovátorok Napja alkalmából rendeztek meg a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon.

2024. december 2. 17:42

A vállalatok önmérsékletére is szükség lenne a mérnökhiány csökkentéséhez

Évekkel ezelőtt az IVSZ kongatta meg a vészharangot amiatt, mert több mint húszezer IT-s hiányzik a hazai gazdaságból. Ekkor számos gyorsképző intézet gondozásában, kb. egy éves képzés után a diákok kaptak egy papírt arról, hogy egy adott nyelven tudnak programozni. Ettől még nem lettek IT szakemberek, de enyhítették a fennálló kritikus helyzetet. 

2024. december 2. 09:57

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

December 15. éjfélig lehet nevezni Az Év Honlapja pályázatra!

2024. december 2. 11:38

Megvannak az idei év legjobb webshopjai

2024. november 29. 17:16

Megjelent a legfrissebb, immár 27. Ericsson Mobility Report

2024. november 26. 20:37

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40