Sikeres e-kormányzat, problémás e-gazdaság, aggasztó jelek az e-demokráciában
Helyes döntés volt, hogy a kormányzat egy kézbe helyezte az infokommunikáció irányítását, és ezt a rendszert a következő kormányzatnak is érdemes lesz megtartania – fogalmazták meg az elmúlt hét év infokommunikációs számvetését célzó konferencia kerekasztalának résztvevői, az információs és kommunikációs technológiai (IKT) szektor szereplői, többek között a Microsoft és a Magyar Telekom mellett Baja Ferenc infokommunikációért felelős kormánybiztos, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára, Molnár Gyula polgármester, a TÖOSZ elnöke, Pettkó András országgyűlési képviselő és Stumpf István, a Századvég Alapítvány elnöke is. A kerekasztal résztvevői elismerték a Baja Ferenc vezetésével az e-kormányzatban elért eredményeket, ugyanakkor továbbra is megoldandónak találták az e-demokrácia kérdését, vagyis hogy az információs technológia mennyire ad lehetőséget az egyéneknek, közösségeknek az információszerzéshez és a közös cselekvéshez, illetve amelynek használatával a közösség bármely tagja hatással lehet a közösségre. A jelenlévők felhívták a figyelmet arra is, hogy az e-világ nem tudja kivonni magát a globalizáció alól, nem létezhet egy kiragadott, külön magyar e-glóbusz.
Az iparág képviselői szerint az elmúlt hét évben a mindenkori kormányzatok elszalasztották az infokommunikációs iparág, mint kitörési pont fejlesztésének lehetőségét.
A délutáni kerekasztalnál ülők és az SMS-falon bekapcsolódó közönség a számos eredményen és hiányosságon túl az Infokommunikációs Államtitkárság által megkezdett munka további folytatása mellett szólt, és a következő kormányzati ciklusnak is ajánlást fogalmazott meg az IKT iparág elsődleges fejlesztése érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Hét regionális központja lesz az e-önkormányzati szolgáltatásoknak
- Cél a hatékony és ügyfélbarát közigazgatási szolgáltatás
- Nincs más út, mint a tudás alapú társadalom
- "E-Magyarország, e-kormányzat - 2009" konferencia: értékelés és előretekintés
- A kormány benyújtotta az elektronikus anyakönyv létrehozását célzó törvényjavaslatot
- Másfél milliárd forint régiónként az e-közigazgatás fejlesztésére
- Készül az "Ügyfélkapu 2"
- Elektronikus kézbesítés: a pártok egyetértenek a szükségességében, a megvalósításról még vitáznak
- Ügyfélkapu: pontosítani kell az eljárásrendeket - Összeomlott a munkaügyi informatikai rendszer?
- Ügyfélkapu: lemondott az üzemeltető cég vezérigazgatója
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.