Hamburger, sült krumpli, kóla: menüben kínálja adatközpont megoldásait a Novell
A Novell mind a kiépítési, felügyeleti és mérési területeken integrált megoldásokkal rendelkezik, illetve - ahogy ez a klasszikus menük esetén is szokás - több komponens együttes megvásárlása esetén akár jelentős kedvezményeket is biztosít.
A Novell adatközpont menüje
A Novell technológiafüggetlen, teljes körű együttműködésre képes és könnyen használható megoldásokkal rendelkezik, amelyekkel a felhasználók maximálisan kihasználhatják az informatikai eszközeik teljesítményét, biztonságosan és a szabványoknak megfelelően. A
kiépítéshez szükséges alapinfrastruktúrát a Novell SUSE Linux Enterprise megoldásai, a hatékony felügyeletet a PlateSpin termékcsalád, a szolgáltatások teljesítményének mérését pedig a Novell Business Service Management eszközei biztosítják.
Kiépítés
A SUSE Linux Enterprise 11 ideális platformot biztosít a legfontosabb alkalmazásokhoz és optimalizált a legfontosabb hardverekre és virtuális gépekre. A Windows megoldásokkal is együttműködik, de például az SAP által is elsődlegesen ajánlott linuxos operációs rendszer.
Felügyelet
A PlateSpin termékek a fizikai és virtuális gépek, valamint a rajtuk futó alkalmazások felügyeletét is kiválóan ellátják. Költséghatékony katasztrófavédelmi rendszerként is használhatók, továbbá optimalizálják az adatközpontokat hely, költség és teljesítmény alapján.
Mérés
A Managed Objects üzleti szolgáltatás-menedzsment termékek monitorozzák a kritikus szolgáltatások állapotát, ezzel biztosítják az elvárt szolgáltatási szinteket (SLA). Segítségükkel felmérhető az IT-infrastruktúra, az elemek közti összefüggések, és hatásvizsgálatok végezhetők. Segíti az informatikai vezetőket abban, hogy a menedzsment felé prezentálják az IT-rendszer működését.
Kapcsolódó cikkek
- Májusi IDC-roadshow "Az intelligens infrastruktúráért"
- A Fujitsu ManageNow megoldása gyors megtakarítást ígér
- Stagnáló it-piacon bevételnövekedésre számít a Novell
- Naprakész tudatosítás a Datacenter Napon
- Dinamikusan fejlődik a személyazonosság-kezelési piac
- Közös HP-Microsoft IT-megoldások
- A közepes méretű vállalatok az adatközpontok éllovasai
- Az EMC értékelte a DataDomain megszerzését és Cisco-EMC-WMware szövetséget
- EMC: új adatközponti megoldással a felhőinformatika megvalósításáért
- Állami szoftverbeszerzés nettó 24 milliárd forintért
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.