Microsoft kontra EU: 10 év után megegyezés
A két fél hivatalosan is bejelentette, hogy megállapodásra jutottak, ezzel évtizedes harc ért véget. Az eltelt, gyakran eseménytelennek tűnő időben az álláspontos nem nagyon látszottak közeledni, és ez meg is látszik az egyenlegen, az EU összesen 1,68 milliárd eurónyi büntetést szabott ki az amerikai szoftveróriásra. Lássuk a főbb meneteket: 1198-ban a Sun vizsgálatot kezdeményez a Microsoft ellen, 2000-ben az EU a Windows Media Player adatainak visszatartása miatt vizsgálódik, 2004-ben bírságot szabnak ki, és az információk átadására kötelezik a céget. 2007-ben újabb vizsgálat kezdődik, ezúttal az előretelepített böngészők miatt, 2008-ban felemelik a 2004-es büntetés összegét, 2009 januárjában szintén a beépített Explorer kerül az asztalra, ezúttal már elmarasztalják a Microsoftot, 2009 júliusában a szoftvercég belegyezik a többi böngésző beengedésébe, majd mára úgy látja az EU, hogy a Microsoft a gyakorlatban is teljesítette elvárásait, a rendszer működik, így eláll a további vizsgálattól. Mindeközben számtalan kisebb-nagyobb cég száll be a vizsgálatokba, önként ajánlkozva az anyaggyűjtésbe a Microsoft ellen, legutóbb 2007-ben az Opera fejlesztője. Ahogy várható, mindkét fél elégedetten nyilatkozik a vizsgálat lezárultáról, ám az Unió azt is közölte, hogy a jövőben is rajta tartja a szemét a cégen, és még nem teljesen százszázalékosan elégedett minden területen, ám ettől függetlenül a mostani bejelentés határkő a két fél együttműködésében.
Kapcsolódó cikkek
- Reuters: az EU a jövő héten lezárja a Microsoft-ügyet
- Az európaiak nem upgrade-elhetnek Vistáról Windows 7-re
- Az EU több böngészőt szeretne a Windows 7-be
- Operával és Firefox-al érkezhet a következő Windows
- Lazít a Microsoft-megfigyelésen az EU
- A Mozilla is beszáll a Microsoft-EU perbe
- Az EU megint előveheti a Microsoftot, ezúttal az Explorer miatt
- Magyar cégek a EU-hoz fordulnak a 25 milliárdos szoftvertender miatt
- 900 millió euróra büntette az EU a Microsoftot
- Két új EU eljárás a Microsoft ellen
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.