Letették a zalaegerszegi infokommunikációs centrum alapkövét
Nagyobbrészt az Új Magyarország Fejlesztési Tervből nyújtott támogatással, összesen 622 millió forintos költségvetéssel épül meg a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) zalaegerszegi intézetében az az infokommunikációs centrum, amelynek alapkövét szerdán tették le a zalai megyeszékhelyen.
Sándorné Kriszt Éva, a BGF rektora az eseményt megelőző sajtótájékoztatón elmondta: a pénzügyi és számviteli kar zalaegerszegi intézetében egy meglévő épület átalakításával és bővítésével jön létre a korszerű oktatási központ, amely nemcsak a BGF hallgatóit szolgálja ki. A szeptemberre elkészülő centrum ad helyet a térségben működő felsőoktatási intézmények közös regionális tudásközpontjának is.
Az Információtechnológiai és Gazdasági Információs Tudásközpont - röviden infocentrum - 1513 négyzetméteres épülete a felsőoktatási intézmények hallgatóin kívül a zalaegerszegi középiskolások, valamint a térségben működő vállalkozások előtt is nyitva áll majd.
Ujhelyi István (MSZP), a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára felidézte, hogy a kormány néhány évvel ezelőtti stratégiai döntése szerint jelentős fejlesztési forrásokat biztosít az oktatás számára, elsősorban a gazdasági, természettudományos és műszaki képzés erősítéséért. Összesen 13 vidéki felsőoktatási intézmény újul meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében nyújtott támogatással, ami együttesen 55,4 milliárd forint uniós és hazai forrás felhasználását teszi lehetővé.
Mindezen túlmenően 365 helyen óvodák, általános iskolák is megújulnak, Zalában éppen a múlt héten Gyenesdiáson avatták fel a felújított általános iskolát, néhány héttel korábban pedig a bölcsődével is kiegészített zalakarosi általános iskolát és óvodát. A Zala megyei pályázatokkal kapcsolatban jegyezte meg, hogy a megyében mostanáig összesen 1265 sikeres pályázati értesítést küldött ki a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, amely mintegy 110 milliárd forint támogatást ítélt meg a zalai pályázóknak.
Gyutai Csaba (Fidesz), Zalaegerszeg alpolgármestere a tájékoztatón kifejtette: a Zala megyei önkormányzattal együtt 10-10 millió forintot biztosítottak az infocentrum létrehozására, az 597 millió forintos pályázati forrás önerős kiegészítéseként. Úgy értékelte, hogy a zalai megyeszékhelyen a pénzügyi-gazdasági szektor leginkább az 1970-ben indult főiskola jelenlétének köszönhetően rendkívül erős, és reményei szerint a középfokú oktatás is profitálhat a létesítmény létrehozásából.
Manninger Jenő (Fidesz), a zalai megyegyűlés elnöke azt hangsúlyozta, hogy ha át is kell gondolni az ország felsőoktatási szerkezetét, a gazdasági és műszaki képzésre szükség van, hiszen az ezen a területen végzettek jól el tudnak helyezkedni, körükben alacsony a munkanélküliség is.
Baksa Attila, a kivitelezést közbeszerzésen elnyert ZÁÉV Zrt. elnök-vezérigazgatója kifejtette, hogy a barnamezős beruházás révén készülő kétszintes, magastetős épület szeptember közepén lesz üzemkész állapotban. Sajátossága a beruházásnak, hogy megújuló energiaforrás, a talajba fektetett hőszivattyú biztosítja majd az épület fűtését és hűtését, földgázra nem lesz szükség az üzemeltetéséhez.
Tóth József, a zalaegerszegi főiskola igazgatója az MTI kérdésére elmondta: a 622 millió forintos beruházásból 363 milliót tesz ki az épület műszaki kivitelezése, a fennmaradó összeget pedig a berendezéshez szükséges gépek és műszerek beszerzésére fordítják.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.