Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
Sikeresen lezajlott "A tudáshasznosulást és a tudástranszfert, valamint az intézményirányítást támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése a Műegyetemen" elnevezésű, közel 280 millió forint összköltségű (amelyből 223 668 960 Ft az EU, illetve a magyar állam által nyújtott, vissza nem térítendő támogatási összeg) projekt. Az eredményekről Helybéli Zoltán, a BME telekommunikációs és informatikai osztály és a projekt vezetője számolt be január 19-én. Kilenc fontosabb fejlesztés valósult meg, az egyetem összesen 15 épületében lévő helyszíneken.
1. 2010. január 4-én éles üzembe helyezték a 107 millió forintos költséggel, a Synergonnak mint az árverseny győztesének fővállalkozásában elkészült, illetve korszerűsített Műegyetem Gazdálkodási Rendszer (MGR) hardverinfrastruktúráját (HP hardvereszközök bázisán).
2. 15,5 millió forintos összegért elkészült az egyetemi központi számítógép terem klimatizálásának felújítása, valamint szünetmentes áramellátásának bővítése, a projekt keretében beszerzett új eszközök telepítéséhez kapcsolódóan.
3. 10 millió forintért szoftvereket szereztek be a központi spam-és vírusszűrés megvalósításához (Symantec).
4. Az egyetem informatikai hálózatához aktív gerinchálózati eszközöket szereztek be 65 millió forint értékben (Cisco routerek, switch eszközök stb.).
5. 5 millió forint értékben megvalósult az Informatika épület teljes WiFi lefedettsége, ehhez Access Pointokat bővítettek (Cisco).
6. Megoldották az Informatika épület informatikai hálózata ellátásának redundanciáját mikrohullámú eszközzel (14 millió forint).
7. Bővítették és korszerűsítették az egyetemi optikai kábelezést (csavart érpáras kábelezés kialakítása).
8. A Neptun hallgatói információsrendszer-mentő eszközeit korszerűsítették, központi autentikációs eszközöket szereztek be (20 millió forintos beruházás, IBM alapon).
9. A villamosmérnöki karon korszerű számítógépes ismeret-ellenőrző rendszer alapinfrastruktúráját (számítógépek, hálózati eszközök, vizsgáztatószoftver) építették ki(17,5 millió forint).
A Műegyetem az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Programjának KMOP 2007-4.2. azonosítóval rendelkező pályázatán nyerte el a fent említett összeget. A projekt közreműködő szervezete az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága, irányító hatósága pedig a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) volt.
Kapcsolódó cikkek
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
- Ingyenes kurzus az Oracle-től köztesszoftver-fejlesztés témában
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Honeywell szoftverek hazai egyetemeken, a folyamat-szimulációban és -irányításban
- BME IK: tíz éves a műegyetemi sikertörténet
- Új portfólióval vág neki a tanévnek a KPMG-BME Akadémia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.