Elindult az innovatív tanárok közösségi portálja
Innovatív Tanárok Közössége - már önmaga is innovatív
Az Innovatív Tanárok Közösségi portálja már önmagában is újdonság, mivel ez az első olyan hazai közösségi oldal, amely középpontjába általánosan és platform- vagy eszközfüggetlenül helyezi az infokommunikációs technológiával (IKT) támogatott tanulást-tanítást, és amelyhez bármely pedagógus vagy a téma iránt érdeklődő csatlakozhat.
A bejelentkezéshez mindössze egy Windows Live ID azonosítóval kell rendelkezni, - ha nincs, célszerű egy ilyen fiókot nyitni -, amivel egyébként a Microsoft különböző szolgáltatásait is lehet használni, mint például az MSN, a Hotmail, az Office Live, az Xbox LIVE és számos más szolgáltatást.
Középpontban az IKT alapú oktatás
A közösségnek olyan pedagógusok a tagjai, akik felismerik az IKT tanulást-tanítást segítő szerepét és innovatív módon használják is azt munkájukban, a mindennapi oktatás során.
Az itn.hu portállal az a célunk, hogy egy olyan közösségi, virtuális teret biztosítsunk a pedagógusok számukra, ahol beszélgethetnek, ahol feladatokat, jó ötleteket oszthatnak meg egymással és ahol jó példákat, ötleteket találnak.
Statikus és interaktív információmegosztás
A portál egy organikusan épülő közösségi tér, amely egy statikus és egy interaktív részből áll.
A statikus részeken ötleteket, tématerveket, videókat, publikációkat találhatnak a tanárok. Ha például valaki innovatív biológia órát szeretne tartani, és kellene neki valami klassz ötlet hozzá, akkor fölmegy az itn.hu-ra és megnézi, hogy biológiával kapcsolatban milyen IKTs ötletek vannak... biztosan fog valamilyen hasznosítható tippet találni magának.
Ide tartoznak még a Hírek, Események. Vannak szerkesztőségi hírek, amikor a közösség számára fontos, mindenkit érintő információkat közlünk, például, hogy mikor lesz a jövő évi Innovatív Tanárok Fóruma.
Ami azonban hasonlóan fontos, hogy vannak közösségi hírek is. A közösségi híreket a közösség tagjai szerkesztik: ha valaki úgy gondolja, hogy olyan híre van ami a többi tanárnak is fontos lehet, akkor azt itt közzéteheti. Így egy nagyon élő, közösségi híroldal is lesz az itn.hu-ból.
A Linkgyűjteményben, érdekes és hasznos linkek találhatók, a gyűjteményt ki-ki maga is gyarapíthatja.
Projekttér saját alportállal
A legizgalmasabb talán mégis a Projekttér, ahol különböző projektek informatikai támogatását biztosítjuk a tanárok számára. Ha valaki kitalálja például, hogy szeretné az osztályával Magyarország vizeit felmérni, akkor meghirdet egy 'Magyarország vizei" projektet és meghív rá egy Rába-menti iskolát, egy Tisza-menti iskolát és létrehoz az itn.hu-n egy olyan közösségi teret (projekttér), ahová föl lehet pakolni a mérési jegyzőkönyveket, a fotókat, esetleg videókat, és ahol van fórum is.
A projektvezető tanár ily módon minden informatikai támogatást megkap ahhoz, hogy a projektje minél hatékonyabban működjön.
Kedvezményprogram - zsebbe vágó előnyök innovatív tanároknak
Szeretnénk, ha a pedagógusok egyéb előnyét is élveznék annak, hogy az Innovatív Tanárok Közösségének tagjai. Kedvezményprogramunkba hónapról hónapra több szolgáltató partner jelentkezését várjuk, amelyek az innovatív tanárok számára kézzelfogható kedvezményeket nyújtanak az általuk kínált termékeikből, szolgáltatásaikból.
A tanároknak semmi más feladatuk nincs, mint hogy felmennek az itn.hu ra, ott igénylik az Innovatív Tanári Kártyát maguknak. Ez a kártya fogja, a pedagógusi kártyával együtt, feljogosítani őket arra, hogy igénybe vegyék a különböző kedvezményeket.
Miért érdemes csatlakozni?
Dióhéjban még egyszer nézzük meg, hogy miért is érdemes az Innovatív Tanárok Közösségéhez csatlakozni:
- Óraterveket, ötleteket, hasznos linkeket találhatunk és/vagy oszthatunk meg másokkal
- Saját projekttereket hozhatunk létre illetve más projektekhez csatlakozhatunk
- Hasonló gondolkodású kollégákkal oszthatjuk meg gondolatainkat, ötleteinket, és ezáltal eredményesebbé tehetjük saját oktatói munkánkat
- Élvezhetjük az Innovatív Tanárkártya kézzelfogható előnyeit
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.