Dinamikusan fejlődik a személyazonosság-kezelési piac
A magyar személyazonosság- és hozzáférés-kezelési biztonsági megoldások (IAM - Identity and Access Management) piaca az elmúlt évben mintegy 4,5 millió dollárt tett ki a becslések szerint.
Az IDC Magyarország független piacelemző vállalat adatai szerint 2008-ban 3,81 millió dollárt költöttek Magyarországon ilyen megoldásokra, ám a terület rendkívül dinamikusan fejlődik, s évente átlagosan több mint 26 százalékkal bővül a következő 5 évben, jóval meghaladva a magyar információtechnológiai átlagos növekedését.
Hargitai Zsolt, a Novell Magyarország kereskedelemtámogatási vezetője az MTI-nek elmondta: a felmérések szerint azért dönt egyre több vállalat az IAM megoldások bevezetése mellett, mert így könnyebben teljesítik az egyre növekvő és szigorodó iparági és törvényi szabályozásokat, köztük a Pénzügyi Szerveztek Állami Felügyeletének (PSZÁF) előírásait.
Hozzátette: az ilyen szoftvereket azért is vásárolják egyre többen, mert a vállalatok adatai így nagyobb biztonságban vannak és távolról is elérhetők.
A magyar személyazonosság-kezelési piac vezető cégének képviseletében Hargitai Zsolt kifejtette: bár 2009-es végleges adatokkal még nem rendelkeznek, az már biztos, hogy 2008-hoz képest két számjegyű növekedést tudtak elérni ezen a terülten. Az idén további hasonló mértékű növekedésre számítanak: elsősorban a pénzintézetek és a közműszolgáltatók részéről mutatkozik nagyobb érdeklődés.
A Novell részesedésének további növelését részben arra alapozza, hogy a PSZÁF és más iparági előírások szigorodásával és kiterjesztésével bővül a piac, s az ügyfeleknek egyre fontosabb lesz, hogy más informatikai biztonsági megoldásokkal is együttműködjenek a kötelezően bevezetendő szoftverek.
A Novell Magyarország évek óta stabilan tartja vezető pozícióját a magyar IAM piacon, az elmúlt néhány években folyamatos növekedést tudott elérni, s jelenleg 37 százaléka a piaci részesedése.
Tovább erősíti a Novell piacvezető pozícióját, hogy a piaci szereplők között is átrendeződés figyelhető meg, s például a HP, a nemzetközi piac egyik fontos szereplője is a Novellt ajánlja ügyfeleinek saját termékének megszűnésével.
Hargitai Zsolt elmondta, az elmúlt időszakban több rendszert is kiépítettek, illetve támogatnak: így például a Magyar Telekomnál, az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatalánál és az ORFK-nál.
Hargitai Zsolt idézte a KPMG tanulmányát, amely szerint Európában, illetve Magyarországon a megkérdezett társaságok körülbelül 50 százaléka indított már egy vagy két IAM projektet. A válaszadók háromnegyede kockázatkezelési és megfelelési indokok miatt vágott bele a projektbe.
Kapcsolódó cikkek
- Stagnáló it-piacon bevételnövekedésre számít a Novell
- Novell SecureLogin 7-es verzió
- Új hozzáférés-kezelési megoldás a Novelltől
- Magyar nyelven is elérhető a Novell Teamig + Conferencing
- HP Identity Center: egyszerű áttérés a Novell személyazonosság-kezelési megoldásaira
- Integrált Novell biztonsági megoldások SAP vállalati rendszerekhez
- Novell-Atos Origin: globális partneri megállapodás
- Novell OES 2: Harmóniában a Linux és a Windows
- Novell Magyarország: kedvezményes SUSE Linux előfizetést és nemzetközi "YES" minősítést ad a hardvergyártóknak
- Novell: biztonságos személyazonosság-kezelés a közlekedésben
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.