Közösségi állásportált indított a Népszabadság
A szolgáltatás lehetővé teszi az álláskeresők számára, hogy a portálon közvetlenül üzenetet váltsanak a megpályázni kívánt pozíciót kínáló szervezettel, amelyeknek pedig alkalmuk nyílik a rendszeren belül állásinterjúra hívni, illetve nyomon követni a jelölteket, figyelemmel kísérni a teljes kiválasztási folyamatot.
A munkaadók és a közvetítők saját igényeik alapján, nyelvi korlátok nélkül kereshetnek a nemzetközi adatbázissal rendelkező álláskeresők között, mivel az önéletrajzok nyolc nyelven is elérhetők, köztük magyarul is. A pályázók önéletrajzait korlátlan ideig megőrzi a rendszer, így folyamatosan kereshetővé válnak, úgyhogy a munkaadó, közvetítő cég napra pontosan nyomon követheti a jelöltek mindenkori aktivitását a Jobmátrixon.
Mivel a portál adatbázis alapú, regisztrációhoz kötött, így lehetővé teszi a keresési funkciók még hatékonyabbá tételét mind a pályázó, mind pedig az állást kínálók számára. A Jobmátrix részletes statisztikát közöl azzal kapcsolatban, hogy mely felhasználók, hány alkalommal látogatták meg a pályázó profilját, vagy az adott cég álláshirdetését, illetve mennyi időt fordítottak annak megtekintésére, nyomon követi a pályázó és az állást kínáló cég közti kapcsolat történéseit. Az eseményekről a Jobmátrix azonnali, személyre szabott értesítést küld a pályázónak akár e-mailben, vagy az integrált Facebook- és Twitter-funkcióknak köszönhetően akár azonnal láthatók a felhasználó számára.
Kapcsolódó cikkek
- Alapkövetelmény lesz a digitális írástudás a munkaerőpiacon
- Informatikai tudáshiány elé néz Európa
- A Pannon várhatóan 200 alkalmazottját bocsátja el
- Közösségi portálok: az álláskeresés buktatói?
- Nagy elbocsátások az amerikai technológiai ágazatban tavaly
- Amerikában a szélessávú internethálózatok bővítésével teremtenek munkahelyeket
- Szinte minden munkához kell már információs technológiai ismeret
- Megválik alkalmazottai harmadától az AOL
- Négyszáz fős létszámleépítés a Magyar Telekomnál
- Egyre divatosabb a munkaerő-toborzás a közösségi oldalakról
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.