Tovább erősödő Cisco-NetApp-VMware együttműködés
Egy újonnan bejelentett architektúra révén még magasabb biztonsági szinten történhet az adatközponti erőforrások megosztása a virtualizált és a vállalati felhő (cloud) környezetek között.
A három cég a hosszú múltra visszatekintő együttműködésüket kibővítve olyan új tervezési architektúrát fejlesztett ki, amellyel az ügyfelek a virtuális adatközpontokat az eddigieknél is hatékonyabbá, dinamikusabbá és biztonságosabbá tehetik. A most bejelentett Secure Multi-tenancy Design Architecture azáltal nyújt nagyobb biztonságot a vállalati felhőben, hogy elkülöníti az egységes informatikai infrastruktúrán osztozó felhasználók, vállalati egységek vagy részlegek informatikai erőforrásait és alkalmazásait. Az együttműködés keretében a három cég egyben új támogatási modellt is kínál majd az előzetesen tesztelt és ellenőrzött tervezési architektúrákhoz, amelyekkel az ügyfelek gyorsan hozhatnak létre egységes virtualizált infrastruktúrákat.
A biztonságos „multi-tenancy”, azaz több felhasználó által bérelt tervezési architektúra olyan átfogó, ellenőrzött tervezési modell, amely a fokozott biztonság érdekében elkülönítetten kezeli az informatikai erőforrásokat a megosztott virtuális és vállalati számítási felhős környezetekben. A tervezési architektúrával a vállalati ügyfelek, a rendszerintegrátorok és a szolgáltatók olyan belső és külső felhőszolgáltatásokat fejleszthetnek ki, amelyek az egységes infrastruktúra számítófelhős, hálózati, tárolási és felügyeleti szintjeire kiterjedően fokozott biztonságot nyújtanak az ügyfelek, a vállalati egységek, részlegek vagy biztonsági zónák elkülönítésével.
Az elképzeléseik középpontjában olyan dinamikus adatközpont áll, amely a számítási felhő alapját képezve, lehetővé teszi a vállalatok, rendszerintegrátorok és szolgáltatók számára az IT as a Service (ITAAS), azaz a szolgáltatásként kínált informatika megvalósítását.A VMware vSphere rendszerére épülő dinamikus adatközpont a Cisco és a NetApp technológiáival egyesítve szilárd alapot teremt a vállalati és a nyilvános számítási felhőkhöz, valamint lehetővé teszi az adatok és az alkalmazások felhők közötti mozgatását. A NetApp, a VMware és a Cisco olyan központokat képzel el, amelyek egységes architektúrát kínálnak ügyfeleinknek egy olyan teljes körű és virtualizált adatközpont létrehozásához, amely egyrészt leegyszerűsíti a különböző műveleteket, másrészt fokozza a rendszer hibatűrését.
A Secure Multi-tenancy Design Architecture alapját a Cisco Nexus sorozatú kapcsolók és a Cisco Unified Computing System, valamint a MultiStore technológiájú NetApp FAS hálózati tároló, továbbá a VMware vSphere és vShield Zones platformjai szolgáltatják. A tervezési referenciaarchitektúrát a három partner közösen tesztelte, és „Cisco Validated Design” hitelesítéssel látták el. Az együttműködés részeként a Cisco, a NetApp és a VMware egy 24 órás nemzetközi támogatási modellt is bemutatott. Ennek keretében a Cisco, a NetApp és a VMware hatékony választ ad a Secure Multi-tenancy Design Architecture rendszerben használt megoldásokkal kapcsolatban felmerülő esetleges problémák beazonosítására és kezelésére.
A Secure Multi-tenancy Design Architecture alkotóelemei, így az egységes tárolási, egységes számítófelhős, hálózati és virtualizációs megoldások a Cisco, a NetApp és a VMware cégeken keresztül, valamint a világszerte működő adatközpontokban már most elérhetők. Szintén már most rendelkezésre állnak az együttműködéshez szükséges szakmai szolgáltatások és az ezekhez kapcsolódó támogatás. A lent jelzett oldalon további információk találhatók arról, hogy a Cisco, a NetApp és a VMware, valamint a partnereikből álló közösség, így az értékesítési partnerek, rendszerintegrátorok és szolgáltatók hogyan működnek együtt az ügyfelek dinamikus adatközpontjainak létrehozásában és megtervezésében.
Kapcsolódó cikkek
- Cisco Cleanair - mobil munkavégzés wifi-interferencia nélkül
- Virtuális próbafülkék a Tommy Hilfigernél
- A Ciscóé a Tandberg
- Jót tett a videó-konferenciának a légi közlekedés leállása
- Virtuális asztali környezet létrehozása VMware View4-gyel
- Távgyógyászat
- Vodafone: új generációs IP-gerinchálózat a Ciscótól
- A közösségi hálók rendszere az internetes bűnözők új játszótere
- Éjjeli csúcsforgalom az interneten
- Cisco virtuális konferenciatermek az ENSZ koppenhágai konferenciáján
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.