Megnyílt azt első magyar virtuális szoftverkiállítás
Megnyílt az első magyar virtuális szoftverkiállítás, amelyre péntek estig várják a látogatókat.
A háromnapos internetes kiállítással elsősorban a vidéki cégeknek kedveznek, mert a Szoftverbörze résztvevői utazási, illetve a hagyományos kiállítások költségei nélkül léphetnek kapcsolatba az érdeklődőkkel. A www.szoftverborze.hu oldalon található virtuális rendezvény látogatása díjmentes, az előadások követéséhez mindössze internetkapcsolatra van szükség.
A szervező MetaNet Kft. számításai szerint a kiállítás ideje alatt várhatóan 10-20 ezren látogatnak el az oldalra. Az érdeklődés nagyságát jelzi, hogy kiállítás szervezésének kezdete, azaz január közepe óta az oldalon közel 13 ezer látogatást regisztráltak.
A rendezvényen jelenleg 29 kiállító vesz részt, illetve számos kisebb vállalat virtuális stand nélkül, pusztán hirdetéssel jelenik meg a Szoftverbörze honlapján.
A rendezvény alatt egyebek mellett ingyenes szaktanácsadást kaphatnak azok a cégvezetők és menedzserek, akik informatikai kérdésekben kívánnak tájékozódni.
A szabadon látogatható előadásokat elismert szakértők tartják. A felhasználóbarát honlapok fejlesztéséről például Mlinarics József, a Magyar Tartalomipari Szövetség (Matisz) ügyvezető elnöke tart ismertetést, míg a komplex munkafolyamatokra és a csoportmunkára kínált szoftveres megoldásokról Perhiniák Márton, a Trans-Europe Consulting Kft. Adobe-szakértője beszél.
A kiállításokon megszokott kedvezmények a Szoftverbörze standjait is érintik. A látogatók például notebook vásárlás esetén a listaárakból gyártótól függően 7-15 százalékos kedvezményt is kaphatnak.
Kapcsolódó cikkek
- e-Health Week 2010: átütő siker Barcelonában
- Nyolcezren voltak a virtuális Szoftverbörzén
- 10 órakor nyit a Szoftverbörze
- Spórolhat a Szoftverbörzén
- CeBIT 2010 - 3,7 százalékkal több látogató
- Ma nyílik a hannoveri CeBIT informatikai kiállítás és vásár
- Saját fejlesztésű szoftverrel mutatott be okostelefont a Samsung
- Mobile World Congress: magyar cégek is kiállítanak
- Szakértők segítenek a szoftverbörzén
- A "négyek" újra együtt a Mobil Világkongresszuson
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.