Szoftverfejlesztés uniós támogatással
A FrontEndART Kft. a Szegedi Tudományegyetemmel együttműködve 50 millió forint uniós támogatással olyan szoftvereszköz-csomagot, módszertant és szolgáltatást dolgozott ki, amivel feltérképezhetők a bonyolult informatikai rendszerek, s ami segít működtetésükben és biztonsági szintjük növelésében.
Az összesen 91 millió forintba kerülő fejlesztést sajtótájékoztatón mutatták be Budapesten. A megoldás különösen azoknak a szervezeteknek ad segítséget, amelyek komplex és dinamikusan változó szolgáltatást nyújtanak, mivel itt szorosan összekapcsolódó, de heterogén szoftverrendszerek alakulnak ki a funkciók teljes körű ellátására. Ilyenek például a pénzügyi szektorban működő szoftverek, illetve a telekommunikációs és közszolgáltatást nyújtó rendszerek. Az ilyen rendszerektől a társaságok és ügyfeleik azt várják, hogy gyakorlatilag állandóan és biztonságosan működjenek. A cél az, hogy a társaság eladja a megoldást, a bevételből az egyetem is részesül majd.
Kapcsolódó cikkek
- Pénzt kínál az iPhone-alkalmazásfejleszőknek a Microsoft
- A Bull Magyarországé a Körözési Információs Rendszer fejlesztése
- A Budapest Mikroelektronika Zrt. fejleszt szoftvert ORFK-nak
- Üzleti szoftverek egyetemi együttműködéssel
- Új, informatikai doktori iskola indult Szegeden
- Tanulj szerepjáték közben vállalatirányítást!
- Számítógépes nyelvészeti konferencia Szegeden
- A Microsoft és a Szegedi Tudományegyetem felavatták a "Jövő Tantermét"
- Pályázati forrásból fejlesztik a szegedi egyetem informatikai hálózatát
- SGI Altix 3700 szuperszámítógépre épül az induló szegedi regionális HPC központ
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.