Megvásárolja az Interware-t a GTS CE
A GTS Central Europe (GTS CE) felvásárolja az Interware-t, ezzel a GTS csoport budapesti szerverközpontjának kapacitása négyszeresére bővül.
Adam Sawicki, a GTS Central Europe vezérigazgatója kedden Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: az ügylet a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyásától függ. Az eljárás várhatóan a harmadik negyedév végéig zárul le.
A felek a megállapodás pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra.
Az Interware a magyar alternatív távközlési piac szereplője, amely például szerver-, internet- és vezetékestelefon-szolgáltatásokat kínál elsősorban üzleti ügyfelek számára. A cég két adatközpontot működtet Budapest belvárosában összesen 1075 négyzetméteren, ahol 3300 szervert szolgál ki. A GTS Central Europe a közép-európai régióban nyújt integrált telekommunikációs szolgáltatásokat.
Pauer Pál, a GTS-Datanet Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a tranzakcióval a társaság piaci részesedése 7,5 százalék lesz a szerver adatközponti piacon.
A terv az, hogy az Interware meglévő területét további 200 négyzetméterrel bővítsék, s ehhez hasonlóan 150 négyzetméterrel növelik a GTS-Datnet budaörsi szerverterületét is. E két fejlesztéssel mintegy 2.000 négyzetméterre nő a szerverterület.
Pauer Pál elmondta: a tavaly 8,5 millió euró bevételt produkáló, 66 munkatársat alkalmazó Interware-t azért vásárolták meg, mert azt szeretnék, ha a GTS csoport a közép-európai üzleti és nagykereskedelmi távközlési piac meghatározó szereplőjévé válna.
Az Interware-t azért adták el, mert a szerverpiacon való fejlődés nagyon tőkeigényes.
Az adatközponti szolgáltatások iránti egyre növekvő igényt látva a GTS csoport 2010 márciusában jelentette be terjeszkedési terveit a közép-európai régióban. A vállalat jelenleg hét adatközpontot működtet Csehországban, Szlovákiában, Lengyelországban, Magyarországon és Romániában, amelyek összterülete eléri a 6000 négyzetmétert, s több mint 10 000 szerver kiszolgálására alkalmas.
A GTS csoport adatközpont-fejlesztési terveinek következő állomása egy 700 négyzetméteres új prágai adatközpont megnyitása lesz július végén.
A GTS CE árbevétele tavaly elérte a 384,5 millió eurót, míg kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 86 millió euró volt.
Kapcsolódó cikkek
- Stratégiai együttműködést írt alá a spanyol Telefonica és a kínai China Unicom
- Lenovo-NEC egyesülés a láthatáron
- Nőtt az AMD profitja a negyedik negyedévben
- A vártnál jobb eredményeket közölt a Google
- Az Adobe felvásárolta a vezető adatkezelő platformot fejlesztő Demdex vállalatot
- A vártnál gyengébb eredmények a Sony Ericssonnál
- Új leányvállalattal bővíti kínai tevékenységét az Infineon
- Tíz milliárd dollár feletti bevételt vár az eBay
- Új ügyvezető a Ricoh Hungary élén
- A vártnál jobb eredmények az IBM-nél
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.