Online arckereső szoftver
A program úgy működik, hogy egy mintakép, mondjuk feltöltött vagy beszkennelt fotó, alapján meghatározza az arcon a szemek, az orr, illetve a száj egymáshoz viszonyított elhelyezkedését, hasonlóan a Google Picasához. Csakhogy a face.com alkalmazása ezek után végigböngészi az internetet az illető személy fotói után, és a fejlesztők szerint 90 százalékban helyes találatokat ad ki.
Egy ilyen típusú eszköz persze aggodalommal tölthet el sokakat, akik féltik az interneten tárolt személyes adatok biztonságát. A fejlesztők éppen ezért kihangsúlyozzák, hogy a szoftver nem kémprogram, azaz a felhasználó csak olyan képekhez férhet hozzá a segítségével, amelyeket bonyolultabb keresés után amúgy is megnézhetett volna. A közösségi oldalakon például csak az ismerősök képei, valamint a mindenki számára elérhető fotók között kereshetünk vele, de igaz ez más védett felületekre is. Más kérdés, hogy illetéktelen kezekbe kerülve könnyen előfordulhat, hogy valaki némi átalakítás után visszaél a technológiával, az pedig szinte biztos, hogy a rendőrség vagy az adóhatóság előbb-utóbb alkalmazni fogja.
Kapcsolódó cikkek
- A Google követni szeretné a felhasználók szokásait, és márciustól ezt letiltani sem lehet
- Integrált azonosítókezelő megoldás egyetemeknek
- Személyfelismerés egymilliós tömegből kevesebb mint két másodperc alatt
- Bor és kártya
- Novell Identity Manager 4 Standard kiadás
- Új fantomkép-felismerő szoftvert fejlesztettek
- Új szoftver leplezi le a számítógépes csalókat
- Stabil a kereslet az IT-személyazonosság-kezelési piacon
- India a világ legnagyobb személyazonosító adatbázisát hozza létre
- Lenovo laptopok arcfelismerő megoldással
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.