IOCELL NetDisk: tárolás, gyors küldés és megosztás
Az IOCELL tárolója, pont úgy, mint a belső merevlemez esetében, tetszőleges módon particionálható és formattálható. Ebben sincs különbség. Az operációs rendszer az FST (File System Tolerance) miatt a NetDisk-et belső meghajtóként fogja látni, illetve kezelni, az egységet a többi helyi meghajtó, merevlemez, pendrive, kártyaolvasó mellett, egy szokásos betűjellel azonosítva fogja megjeleníteni. Ha a NetDisk-et most leválasszuk a LAN hálózatról, utána azonnal csatlakoztathatjuk az USB vagy eSATA porthoz, a partíciók elérhetőek maradnak, minden mehet tovább, mintha mi sem történt volna. Legfeljebb a sebesség csökkenéséről vehetjük észre, hogy már nem a Gigabites hálón csücsül. Sem ezt, sem azt nem tehetjük meg egy szokásos NAS tárolóval, hogy a kivett merevlemezt a PC-be téve, rögtön használhatjuk is a rajta levő NTFS partíciót. Az NDAS esetében a PC felismeri az így áttelepített merevlemezt és a rajta levő partíciót. A hálózaton levő NDAS-nak nincs TCP/IP konfigurációja. Ez megakadályozza, hogy illetéktelenek az interneten keresztül feltörjék a rendszert. Az azonosítás egy egyedi regisztrációs folyamattal történik a PC-n, enélkül az adatok elérhetetlenek a hálózaton. A tárolókapacitás további NetDisk egységekkel pillanatok alatt bővíthető (RAID 0), az adatvesztés elkerülése végett az egyes egységek tükrözhetők (RAID 1).
Kapcsolódó cikkek
- Új 2,5” SATA-III SSD meghajtók a Verbatim-tól
- Három terabájt az asztalon a Verbatimtól
- Rugalmas adatkezelés a Fujitsu új Eternus DX tárolóival
- Külső SSD Flash-meghajtók a Iomega-tól
- Billió adat lekerekített formában
- Kingston Generation 3
- Nyugdíjba készül a merevlemez
- Formabontó hordozható merevlemezek az Iomegától
- LG multimédiás lejátszó és háttértár
- Második generációs Kingston SSD-meghajtók
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.