Internet.galaxis

2000. április 19. 20:40
Az internet évében, sőt azon belül is most már az internet hetében járunk, tegnap a Néprajzi Múzeumban megnyílt az Internet.galaxis.
1996 óta az Internet.galaxis rendezvények a magyarországi internetkultúra évről évre változó és fejlődő szintjeinek fontos lépcsőfokai voltak. Négy év alatt több mint 48 ezer ember látogatta meg a kiállításokat, és több mint 134 ezer látogatója volt a kiállítás homepage-ének az évek során. Az Internet.galaxis kiállítások elismerten a legnagyobb tömeget vonzó, a hálózattal foglalkozó rendezvénysorozattá váltak. Az eddig egy időponthoz kötődő rendezvény a visszajelzéseknek és az igényeknek megfelelően a 2000. évtől egy olyan nagyszabású rendezvénysorozattá alakul át, amelynek helyszínei ezentúl nem csak Budapesten, hanem más, vidéki helyszíneken és természetesen mindenki otthonából elérhetően az interneten is megjelennek. A programsorozat a felhasználói, szolgáltatói, forgalmazói és fejlesztői csoportok differenciálódásával megváltozott, így az Internet.galaxis 2000 projekt eme rétegeket külön-külön is megcélozza.

Ennek megfelelően tömegrendezvények és happeningek, szakmai rendezvények és konferenciák szerveződnek vonzásában. Az Internet.galaxis a 2000. évben naponta változó témacsoportok szerint részben szakmai találkozó, részben az akciók és innovációk bemutatóhelye lesz a jelenlegi és a lehetséges hálózati felhasználók részére.

Az alábbiakban az MTA főtitkárának és a Magyar Internet Társaság elnökének a rendezvényt köszöntő szavait, illetve a támogatók közül két cég üzenetét adjuk közre.

Az Internet.galaxis 2000 eseményére

Az internetkultúra terjesztésének különleges, kiemelkedő eseményére kerül sor immár ötödik alkalommal, a Néprajzi Múzeumban április 20. és 25. között.

Nagy örömömre szolgál, hogy ennek az Európában is egyedülálló rendezvénysorozatnak a (fő)védnökségét elvállalhattam.

Az Internet.galaxis mindig különleges helyszíneken, múzeumokban, képtárakban kerül megrendezésre, ami speciális atmoszférát kölcsönöz az internet legújabb hazai eredményeit bemutató eseménynek. Ezenfelül valóban itt ismerhetjük meg a virtuális művészet legújabb alkotásait is, amelyek csak az internet világában léteznek.

Ilyenkor látható, milyen sok oldala van az internet alkalmazhatóságának, hiszen amellett, hogy a világ polgárait összekötő világhálózat, a művészi értékek közvetítője, a tudományos világ legújabb eredményeinek fóruma, a tudás megszerzésének új lehetősége, a gazdaság fejlődésének motorja.

A Magyar Tudományos Akadémia a kezdetektől fogva meghatározó szerepet játszott a hazai internetkultúra meghonosításában, hiszen az irányításával működő Nemzeti Információs Infrastruktúra program keretében a kutatók, oktatók, könyvtárosok és muzeológusok már a 90-es évek elejétől hozzáférhettek az internethez. A hazai kutatók ma már európai színvonalú, nagy sávszélességű internetszolgáltatáshoz jutnak hozzá, és így egyenrangú partnerei a világ kutatóközösségének ebből a szempontból is.

Az internet jelentősége ma már messze túlmutat a kutatás-fejlesztés világán, a társadalom legfontosabb kommunikációs médiumává vált. Ezért fontos az internet népszerűsítése, az internettel kapcsolatos ismeretek terjesztése.

Az Internet.galaxis 2000 rendezvénye ezt a célt szolgálja egyben annak a rendezvénysorozatnak a részeként is, amely a "2000 az internet éve Magyarországon" nevet viseli, és amely több mint húsz informatikai szervezet kezdeményezése.

Nagyon sikeres rendezvényt kívánok, sok résztvevővel és újabb internetfelhasználókkal.

Kroó Norbert

akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára

Középpontban az internet

2000 az internet éve Magyarországon is

Az Európai Unió, a fejlett nyugat-európai országok felismerték az internetes világhálózat jelentőségét, és különböző kezdeményezések láttak napvilágot, hogy Európa felzárkózzon az Egyesült Államok szintjére ezen a meghatározó területen is.

Az Unió kezdeményezése tíz programpontban foglalható össze, és úgy összegezhető, hogy "információs társadalmat mindenkinek!"

A brit miniszterelnök programot hirdetett, amelynek célja, hogy minden brit állampolgár 2005-ig alanyi jogon rendelkezzen internet-hozzáféréssel.

Hazánkban is egyre több kezdeményezés lát napvilágot. A kormány a Neumann-terv kidolgozását jelentette be, amelynek előzménye több szakmai tanulmány és koncepciótervezet kidolgozása volt, amelyet az ország vezető szakemberei készítettek.

A civil szervezetek szintén számos kezdeményezést tettek. Ezek közül talán a legfigyelemreméltóbb a több mint húsz informatikai és távközlési szervezet által ez év februárjában aláírt megállapodás, amely a címben foglalt "2000 az internet éve Magyarországon" elnevezést viseli, és célja az internetkultúra széles körű terjesztése, valamint az ezzel kapcsolatos ismeretek közreadása.

Az Internet.galaxis 2000 szervezői is csatlakoztak ehhez a kezdeményezéshez, s így ez a mostani rendezvény, amely már évek óta sikeres és komoly szerepet vállal a hazai internetkultúra terjesztésében, szerves részévé vált e mozgalomnak.

Mi is tulajdonképpen az internet: világhálózat vagy technológia? A válasz a nem szakembereknek talán meglepő. Az internet, amellett, hogy egy számítógépes világhálózat, amelyben ma már több mint 40 millió számítógép és több mint 200 millió ember kommunikálhat egymással, egyben technológia is, amely az intézményi hálózatok kialakításának meghatározó iránya.

Ma már nyugodtan hozzátehetjük, hogy az internet egy új kultúra, egy új iparág, a most induló elektronikus kereskedelem, egy világméretű információs infrastruktúra kialakításának meghatározó tényezője is.

Az internettel kapcsolatos legfontosabb megállapítások:

Az internet megjelenése és dinamikus fejlődése egy globális, integrált kommunikációs környezet kialakítását eredményezi.

Hatása hasonló az ipari forradaloméhoz.

Jelenleg a fejlődés elején tartunk, és várhatóan az elkövetkező évtized további, ma még meg sem jósolható társadalmi és személyes életet befolyásoló változásokat hoz.

Az internet az elkövetkező években meghatározó tényezővé válik az üzleti életben, és a versenyképesség az e területen rendelkezésre álló know-how függvénye lesz.

Egy éven belül a vállalatok és intézmények 95%-a a neten lesz.

2001-re a felhasználók számát 3-400 millióra becsülik, 2003-2004-re pedig az egymilliárdos határ is elérhetőnek látszik.

Az internet jelenlegi problémái:

Az internet egy több mint 25 éves protokollrendszerre épül, amely nem biztosítja a kívánt minőségű és biztonságú kommunikációt.

Az internet nyitott, demokratikus jellege miatt a kormányok és szervezetek fenyegetve érzik magukat.

Az adatátviteli sávszélesség felhasználása rossz.

Nehéz valakit azonosítani és/vagy megtalálni az interneten.

A biztonsági kérdések még nem oldódtak meg kielégítően.

Az internettel kapcsolatos üzleti tevékenységnek még nincs bizonyított gazdasági modellje.

Következtetések, várható trendek:

Az internet mint világhálózat és mint technológia is várhatóan töretlenül fejlődik tovább, az irányok a következők:

Szükséges az internet technológiai bázisát képező protokollrendszer korszerűsítése. Létrejött az Internet 2 program és a Next Generation Internet (NGI) projekt az Egyesült Államokban, az egyetemek, illetve az amerikai kormányzat kezdeményezésére. A cél a jelenleginél ezerszer gyorsabb hálózaton új multimédiás alkalmazások kifejlesztése. Ez magában foglalja új hálózati és alkalmazási protokollok kidolgozását, illetve kipróbálását. Ennek a programnak a mintájára számos országban indultak el hasonló kezdeményezések, így hazánkban is.

Várhatóan új megoldások jönnek létre a titkosításra, a biztonság növelésére.

Várható a telefónia, a média (tv) és a hálózati alkalmazások integrálódása, ami elvezet egy globális, mindenütt jelenlevő integrált információs infrastruktúra kialakításához.

2002-2003-ra várható a digitalizált hálózati gazdaság kialakulása. Ez azt jelenti, hogy a gazdasági, közigazgatási tevékenység, az állampolgárok mindennapos ügyintézése, a szabadidő eltöltésének megszervezése döntő mértékben a hálózaton keresztül történik.

Öt-tíz éven belül biztosan alapvetően megváltozik a tradicionális munkahely, valószínűleg megszűnik a papírpénz, feleslegessé válik a bankok, könyvtárak, iskolák épületeinek nagy része.

Mindezek a tényezők az információs társadalom gyors kialakulását jelzik előre, amelyben az internet mint világhálózat és mint technológia is meghatározó szerepet játszik.

Ezért Magyarországon kiemelt figyelmet kell fordítani az internetkultúra további fejlesztésére. Az elért eredmények mellett gondot jelent a háztartások, azaz az otthoni felhasználók viszonylag alacsony száma. Ennek okát elsősorban a háztartások anyagi erőforrásainak hiányában kereshetjük. A most elindult gazdasági növekedés minden bizonnyal jó hatással lesz az egyéni felhasználók számának növekedésére. Ez azonban csak hosszabb távon hoz eredményt. Ezért európai felzárkózásunk érdekében is nélkülözhetetlen, hogy a kormányzat piackonform eszközökkel támogassa a háztartások internethez való jutását már rövid távon.

Dr. Bakonyi Péter

a Magyar Internet Társaság elnöke

Galaxis

Az internet léte beépült a köztudatba. Az internet lehetőségei korlátlanok, állandó propagálást igényelnek. Az Internet.galaxis ezt a lehetőséget nyújtja nekünk. Újragondoltatja velünk, hogy az internetjelenség az átvirrasztott éjszakákat jelenti-e, a bankunkkal való kényelmes kommunikációt, az információgyűjtést marketingcélú honlapokról, vásárlást a virtuális boltokban, a barátainkkal való találkozás lehetőségét, bombareceptek hozzáférési helyét, érzékeny adataink veszélyforrását vagy mindezt együtt és még sok minden mást is.

Az évente rendezett kiállítás és fórum összehasonlításokat is lehetővé tesz. Hogyan gondoltuk mindezt két évvel ezelőtt? Mi változott tavaly óta? Hol tartunk ma?

A hálózatintegrátor nézőpontja e kérdésekben sajátos. A mi munkánk jellemzője, hogy csak akkor kerül reflektorfénybe, ha baj van, ha megszakad a kapcsolat, ha lassú az átvitel, akadozik a hang, élvezhetetlen a videó. A mi számunkra a hálózat: szolgáltatás. A vevő, a felhasználó kiszolgálása, hogy a magas minőségi szinten megépített rendszer megbízhatóan üzemeltethető legyen, biztonságosan juttassa el az információt jogosult felhasználóihoz, gazdaságosan szolgálja az ügymenetet, az üzleti folyamatokat. Az LNX megrendelőit az információs társadalomba való átmenethez segíti.

Az LNX ennek a kötelezettségének tesz eleget akkor, amikor - hagyományosan - támogatja az Internet.galaxist.

Ajánljuk a kiállítás megtekintését mindenkinek, aki a munkánkat, tanulásunkat, életmódunkat megváltoztató internet kihívására azzal kíván válaszolni, hogy "igen, én felkészültem minderre".

Juhász György

LNX

juhaszg@lnx.hu

Ante porta(l)s

Az első Internet.galaxis (1996) nyitónapjáig a Prím egy informatikai kiadó volt, egyetlen számítástechnikai hetilappal és néhány hírlevéllel. Négy évvel ezelőtt az Internet Kalauz első 500 példányát egyenesen a nyomdából vittük a rendezvény megnyitójára, nem gondolva, hogy az ötödik Internet.galaxison a magazin még mindig egyedül fogja uralni az internetes szabadidő-magazinok piacát.

A második Internet.galaxison már a web üzleti felhasználását bemutató Business Online magazinunkkal is büszkélkedni tudtunk, és online médiumként is szinte együtt fejlődtünk a rendezvénnyel: tavaly éppen az önálló kiadványként debütáló Prím Online-t bemutatva...

Most egy kicsit gondban vagyunk, mert igen nagy változások kapujához érkeztünk, mondhatni, itt állunk Róma kapui előtt, de infóink előreláthatólag az Info kiállításra érnek be... Persze a szakmai hírek terén van erre egy jó kifejezés: béta-teszt. Úgyhogy módosítsuk Hannibál szólását "ante portals" felkiáltásra: az eddig főként informatikai portálként ismert Prím Online az Internet.galaxis napjaiban megkezdi új portáljainak béta-tesztelését.

Azért, hogy a prim.hu még erőteljesebben tudjon az informatikai szolgáltatásokra koncentrálni, azok a nagyon fontos, ám nem informatikai jellegű szolgáltatások, amelyek az elmúlt hónapokban itt felsorakoztak, most önállósulnak. "A jól informáltak klikkje" - mondtuk eddig a Prímre. Hát akkor tegyük meg a következő lépést, és legyen a klikk.hu egy olyan általános kalauz, ahol akár az első internetes magazinra, az Internet Kalauzra támaszkodva valóban navigálhatjuk látogatóinkat a weben...

A klikk.hu természetesen nem csak átveszi, hanem jelentősen ki is bővíti a szolgáltatások körét:

- a Prímposta kibővül egy sor új választható domainnévvel;

- a freemail mellett rövidesen lesz olyan freeweb, amellyel még a nagymamák is generálhatnak maguknak honlapot;

- a Prím megállapodást kötött a Job & Advertsszel, hogy a karriersite mögé bekerül Európa legnagyobb állásbörzéje. Aki itt keres, azt közel félszázezer állásajánlat várja;

- a Magyar Címtár több mint tízezer bejegyzését ellenőrizzük, kategorizáljuk, s így egy Yahoo-jellegű kereséssel lehet kiválasztani az adott témakör magyar weboldalait;

- új szolgáltatások sora indul: képeslapküldés, zenei site és egyebek;

- gazdagodnak a meglévő szolgáltatások (letöltés, árverés, áruház stb.).

Szabó Hédy

Prím

Az Internet.galaxis programjai (péntektől)

Április 21. péntek

Díszterem

10.00-18.00: E-commerce/e-business megoldások (zártkörű konferencia)

10.00-10.10: Bevezető

10.10-10.40: Kormányzati törekvések (GM)

10.40-11.10: Net-banking - customer-banking (IEB)

11.10-11.25: Szünet

11.25-11.55: Bank-ügyfél kapcsolat (HP)

11.55-12.25: Publikus tranzakciók biztonsága - valódiság és hitelesség (Netlock)

12.25-12.55: Új technológiák forradalma - A vállalati működés változásai (SAP)

12.55-13.45: Ebéd

13.45-14.15: Új típusú ügyfélkapcsolat - CRM (Lucent)

14.15-14.45: Elektronikus kereskedelmi alkalmazások és hatásuk a vállalat működésére (Számalk)

14.45-15.00: Szünet

15.00-15.30: Trendek az e-commerce fejlődésében - információ és disztribúció konfliktusa (Infoplanet)

15.30-16.00: Az e-commerce realizálása - korszerű elosztás, B2B-B2C (Magyar Posta)

17.00: Hiteles tájékoztatás az interneten (nyílt szimpózium); házigazda: Vajda Éva (Élet és Irodalom), Nádori Péter (Origo), Uj Péter (Index), Hollós János (MR), Nótári Péter (ParaRadio - C3), Bodoki Tamás (Villanymancs), Kertész Péter (Curier), Hargitai Henrik (ELTE), Váradi Emil (MTI), Máté Róbert (Kreatív)

Kiállítói tér, központi stand

10.00: Egészség a neten

10.00-10.20: Egészségügyi kommunikáció az interneten - Kovács Réka (Carnation Internet Consulting)

10.20-10.50: A XXI. század kihívása: online oktatás - dr. Bukovinszky Anna főmunkatárs (PTE Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum), Varga László (johnknowledge.com)

10.50-11.10: Kapuk a hálón - Tálos Gergely informatikai tanácsadó

11.10-11.35: Kávészünet

11.35-11.55: Egészségügy és az internet - dr. Senyi Lajos, Halász Réka (Medimpex Rt.)

11.55-12.15: Az internet használata a magyar orvosi gyakorlatban - helyek és lehetőségek - dr. Guttman Tamás (Szent Margit Kórház)

12.15-12.30: Egészségügy a világhálón - utak és lehetőségek a világban - dr. Várhegyi Tamás informatikai tanácsadó

12.30-13.00: E-technológia a kórházakban - dr. Hadházy Péter orvosszakmai igazgató

13.00-13.20: Intelligens kártyák az egészségügyben - dr. Simon Pál kandidátus

13.20: Állófogadás (támogató: Magyar Orvosi Kamara)

14.00: Mobilgalaxis - tartalmi és technológiai bemutatók, előadások

A Petőfi Rádió Műsorán:

24.00-03.00: Valódi és virtuális közösségek találkozója a neten (a sugárzott műsorokkal kapcsolatban chatfórumokat moderálunk a stúdióból)

Előadóterem

11.00: Gutenberg-galaxis - népzene. Surján László: Magyar népdalok multimédiás megközelítése

Április 22. szombat

Díszterem

14.00: Az internet társadalma - bevezető előadás, Z. Karvalics László

14.30: Mosoly.hu - Élet az internet által meghatározott világban - dr. Várhelyi Tamás

15.00: Az internet hatása a személyiségre (panelbeszélgetés); házigazda: dr. Kárpáti Andrea (ELTE)

16.00: Társadalomszimulátorok (GameStar)

16.30-19.00: E-war; házigazda: Lánczi Éva (Geomedia)

16.30-17.00: Szerbhorvát György

17.00-17.30: Kósa Attila (HM)

17.30-18.00: Krasztev Péter (ELTE)

18.20: Hackerek a hálón - Nemes Dániel (Telnet)

Kiállítói tér, központi stand

14.30: Az internet és a szerzői jogok (nyílt fórum); vitavezető: dr. Rozgonyi Krisztina ügyvéd, szerzői jogász

16.00-18.00: Portálok bemutatkozása

16.00: Index

16.20: Stop

16.40: MTI

17.00: Prím Online

17.20: Netkapu

17.40: Magyar Hírlap Online

18.00: PORT

Előadóterem

16.00: Virtuális közösségek offline találkozója

Április 23. vasárnap

Díszterem

15.00: Immu-Net: Örökli-e a virtuális világ a valós megfelelő problémáit?

Kiállítói tér, központi stand

10.00: Rogers Iskola - közös képkészítés, szalagutca, szalagház, interaktív játszóház gyerekeknek

14.00-16.00: Játék a neten - prezentációk a számítógépes játékok új generációjáról, helyzetkép, trendek (GameStar)

16.00-19.00: Az internet sportja - Quake-elmélet és -gyakorlat + profi országos döntő

Előadóterem

Internet.galaxis - Gutenberg-galaxis

11.00: Bemutatkozik a Neumann-ház - Tószegi Zsuzsa: Tízezer magyar irodalmi mű a hálón

Április 24. hétfő

Díszterem

13.00: Internetes művészeti alkotások bemutatói (C3, Artpool, Eike, Színházi Portál)

13.20: Kapolcs Művészetek Völgye bemutatkozása

14.00: Kulturális site-ok és CD-ROM-ok bemutatói

15.30: Múzeumi multimédia-megoldások

16.00: Művészet a hálón - nyilvános vita (HVG Online, Option)

Április 25. kedd

Díszterem

Hardvermegoldások

10.00: Bevezető előadás - Tüdős András (Computronic/C3): mai helyzet, fejlesztési trendek, jövőkép

10.20: Hálózati technológia (előadássorozat): Hogyan alkalmazkodik a hálózat az új körülményekhez? (Lucent)

Szerverek, teljesítmények

11.00-11.30: A technológia nem minden - Bessenyei László (IBM Magyarországi Kft.)

Platformok gálája

12.00: Bevezető előadás - Révész Gábor

12.20-14.00: Modern hálózati operációs rendszerek bemutatói - eredmények, tapasztalatok, fejlesztési irányok

12.20-12.40: Microsoft Windows 2000

12.40-13.00: MacOS

13.30-14.00: Net-Mail - Dobos Gyula (NetCity)

14.00: Open Source - a rendszer bemutatása, eredmények, trendek, Linux-bemutató

14.20: Adatbázis-kezelés és alkalmazásfejlesztés ma

15.00-16.00: Internetes megoldások és fejlesztőeszközök bemutatója. Webfejlesztés - HTML, JavaScript, Flash stb.

Előadóterem

11.00: Internet.galaxis - Gutenberg galaxis. Zene: Budapest Music Center; előadó: Gőz László

16.00-18.00: Fórum a Galaxisról és az információs társadalom előtt álló lehetőségekről (a "2000 az internet éve Magyarországon" együttműködési megállapodás aláíróinak részvételével)

A Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Tárcaközi Bizottságának beszámolója

TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást

Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.

2024. november 22. 19:55

A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG

Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.

2024. november 22. 18:14

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36