India a világ legnagyobb személyazonosító adatbázisát hozza létre
Szingh a nyugat-indiai Mahárástra szövetségi államban, a kormányzó párt, az Indiai Nemzeti Kongresszus vezetőjének, Sonia Gandhinak a társaságában osztotta ki az első - tizenkét számjegyből álló - személyi számokat.
Az indiai állampolgárok személyi számokkal történő ellátásának az a célja, hogy elősegítsék a társadalom peremére szorult rétegek hozzáférését a közszolgáltatásokhoz, állami juttatásokhoz - amelyeket személyi okmányuk nem lévén jelenleg nem tudnak igénybe
venni -, valamint megakadályozzák, hogy korrupt tisztségviselők mások nevét igénylőlapokra hamisítva jogosulatlanul vegyenek igénybe támogatásokat.
A számok kiosztása előtt felveszik az érintettek személyi adatait, köztük biometrikus azonosítóit: ujjlenyomatát, szivárványhártyájának felvételét, és fényképet is készítenek az
illetőről.
A programot Indiában úgy méltatják, hogy ezzel a világ első, biometrikus azonosítókon alapuló országos személyazonosító adatbázisa jön létre.
A Mint című indiai üzleti lap idézte az ország személyazonosító hatóságának egyik tisztségviselőjét, aki szerint szeptember 20. óta naponta 300-350 ember biometrikus azonosítóit rögzítették.
Az 1,2 milliárdos Indiában ez a munka várhatóan eltart egy ideig; a kormány is csak négy év alatt tervezi kiosztani az összes személyi számot.
A program támogatói azt hangoztatják, hogy a személyi szám kiosztásával a személyazonosság azonnal és olcsón ellenőrizhető lesz az online adatbázisból.
A várhatóan dollármilliárdokba kerülő program bírálói viszont kétlik, hogy a kormány képes lesz az 1,2 milliárdos lakosságról pontos és friss adatbázist összeállítani, és a személyi adatokkal történő visszaélésektől is tartanak.
Kapcsolódó cikkek
- A Google követni szeretné a felhasználók szokásait, és márciustól ezt letiltani sem lehet
- A Facebook és a Google tartalomszűrés ellen küzd Indiában
- Integrált azonosítókezelő megoldás egyetemeknek
- Személyfelismerés egymilliós tömegből kevesebb mint két másodperc alatt
- Bor és kártya
- Novell Identity Manager 4 Standard kiadás
- India saját gyártmányú rakétával sikeresen pályára állított három műholdat
- Új fantomkép-felismerő szoftvert fejlesztettek
- Új szoftver leplezi le a számítógépes csalókat
- Napelemes tabletet tesztelnek Indiában
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.