A Flash után a Reader-t és az Acrobat-et is befoltozta az Adobe
A szeptember közepén ismertetett veszélyes nulladik napi sebezhetőség kihasználásával összeomlást idézhetnek elő a támadók, sőt akár az irányítást is átvehetik a megfertőzött rendszerek fölött. A rések az Adobe Acrobat és Reader 9.3.4, valamint ennél régebbi szoftvereken is megtalálhatók, csakúgy, mint az Adobe Flash Player 10.1.82.76 és régebbi változatokon, a Windows, Mac, Linux, Solaris és Android platformokon egyaránt. A Flash Player-t az ígértnél hamarabb, szeptember 21-én kijavította a cég, az új, immár biztonságos Reader 9.4 (http://get.adobe.com/reader/) és Acrobat pedig most jött ki.
Az Adobe amúgy tavaly óta a Microsoft-hoz hasonlóan havonta ad ki biztonsági frissítőcsomagokat szoftvereihez: ez legközelebb október 12-én lenne esedékes, azonban a rendkívül veszélyes rések nyilván gyors, soron kívüli lépéseket igényelnek. Emellett a cég következő generációs szoftvereibe egy olyan, be- és kikapcsolható sandbox funkciót is beépít, amely elhatárolja a programok műveleteit az operációs rendszertől, ezáltal kiküszöbölve azt, hogy egy esetleges vírustámadás az egész gépet megfertőzze.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- A mobiltelefonok biztonságáért
- Megalakult az Európai Néppárt Kiberbiztonsági Tanácsadó Testülete
- A Stratfor az adatvédelem megsértésének minősítette a WikiLeaks-kiszivárogtatást
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (2. rész)
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (1. rész)
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Az Adobe felvásárolta a vezető adatkezelő platformot fejlesztő Demdex vállalatot
- Érzékelhető növekedés a magyarországi információbiztonsági auditok számában
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Közepes kialakítású Thermaltake toronyház rejtett csatlakozós alaplap-támogatással
A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bejelentette a Ceres 350 MX közepes kialakítású toronyház megjelenését, amely 7 színben érhető el: fekete, Snow, Matcha Green, Hydrangea Blue, Racing Green, Bumblebee és Bubble Pink. A Ceres 350 MX egy ATX-toronyház, melynek tervezésekor a vizuális megjelenés volt fókuszban. Támogatja a legújabb rejtett csatlakozós alaplapokat a kiváló kábelmenedzsment érdekében. Ezenkívül ez a gépház két cserélhető előlapi panellel érkezik, lehetővé téve a PC-rajongóknak az általuk preferált kialakítás kiválasztását. A felhasználók a Ceres 350 MX-et egy 2,1 hüvelykes, kör alakú LCD-panelkészlettel is bővíthetik egy még szemkápráztatóbb build eléréséért.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.
Ultramagas képfrissítési sebességgel érkezik az új AGON PRO monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – kibővíti professzionális gaming arzenálját az AGON PRO AG276FK modellel, amely egy 27 hüvelykes (68,6 cm) Full HD gaming monitor Fast IPS panellel, és lenyűgöző 520 Hz képfrissítési sebességgel. Az AGON PRO ultramagas képfrissítési sebességű monitorcsaládjának legújabb tagja kiegészíti az AG246FK (540 Hz) és az AG256FS (390 Hz) nagy teljesítményű esport modelleket, újabb erőteljes eszközt biztosítva ezáltal a versenyző játékosok számára a győzelemért folytatott küzdelemben.
A magyarok leggyakoribb jelszava az “123456”
Az idei évben Magyarországon az „123456” a leggyakoribb jelszó, ami új trendet jelez. Ugyanakkor a tavalyi győztes, az „admin” idén fel sem került a listára, globálisan pedig csak a 97. helyen áll.