A GTS 150 millió forintból fejleszti az Interware-t
A GTS Central Europe lezárta az Interware távközlési vállalat felvásárlását, s a következő három hónapban 150 millió forintot fordít a cég budapesti, Victor Hugo utcai adatközpontjának bővítésére - mondta Pauer Pál, a GTS Hungary Kft. ügyvezető igazgatója hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
A GTS Central Europe június 10-én írta alá a szerződést az Interware 100 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról. A felek a megállapodás pénzügyi részleteit nem hozzák nyilvánosságra. A tranzakció október 1-jén, a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása mellett zárult le.
Az Interware 1998 óta a magyar alternatív távközlési piac szereplője, egyebek mellett szerverhoszting-, internet- és vezetékestelefon-szolgáltatásokat kínál elsősorban üzleti ügyfelek számára. A cég két adatközpontot működtet Budapest belvárosában összesen 1075 négyzetméteren.
A tranzakció lezárását követően a GTS Central Europe az Interware-t beolvasztja magyarországi leányvállalatába. A két cég egyesülését követően a GTS Hungary (korábban GTS-Datanet Távközlési Kft.) teljes éves árbevétele várhatóan meghaladja majd a 17 milliárd forintot, adatközpontjainak összterülete pedig több mint 1600 négyzetméterre nő.
Az Interware tavalyi bevétele 2,4 milliárd forint volt, alkalmazottainak száma pedig 60. A két cég egyesülésével a létszám 230-ra nő.
A két cég bevétele 2010-ben összesítve sem nő, mivel a piacon éves szinten stagnálás várható.
A GTS Hungary az idén az első félévben 7,15 milliárd forint bevételt ért el, míg a kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 1,18 milliárd forint volt. Tavaly a bevétel 15,8 milliárd forint, az EBITDA pedig 2,8 milliárd
forint volt.
A GTS Hungary tavaly 1,3 milliárd forint értékű beruházást hajtott végre, ami az idén is 1 milliárd forint fölött lesz.
Az ügyvezető elmondta, a GTS csoport a felvásárlást követően a Victor Hugo utcai adatközpontot egy új szervertermet alakít ki, s ezzel párhuzamosan az energiaellátást is bővíti.
A GTS azért vásárolta meg az Interware-t, mert úgy látja, hogy az adatközponti szolgáltatások iránti nő az igény. A cég további felvásárlásokat is tervez a magyar piacon, illetve hálózatfejlesztésben is gondolkodik.
A GTS csoport jelenleg tíz adatközpontot működtet Csehországban, Szlovákiában, Lengyelországban, Magyarországon és Romániában, amelyek összterülete meghaladja a 8 ezer négyzetmétert, és több mint 10 ezer szerver kiszolgálására alkalmas.
GTS Central Europe emellett optikai hálózatot működtet Közép-Európában, de szolgáltatásai elérhetőek Ausztriában, a Balkánon, a Balti államokban, Oroszországban, Törökországban és Ukrajnában is. Tavaly a GTS CE árbevétele elérte a 384,5 millió
eurót, az EBITDA-ja pedig a 86 millió eurót.
A GTS CE tulajdonosa egy magánbefektetői alapokból álló konzorcium, amelyet a Columbia Capital, az M/C Venture Partners és az Innova Capital vezet. A konzorciumnak tagja a HarbourVest Partners és az Oak Investment Partners and Bessemer Venture Partners is.
Kapcsolódó cikkek
- Stratégiai együttműködést írt alá a spanyol Telefonica és a kínai China Unicom
- Lenovo-NEC egyesülés a láthatáron
- Nőtt az AMD profitja a negyedik negyedévben
- A vártnál jobb eredményeket közölt a Google
- Az Adobe felvásárolta a vezető adatkezelő platformot fejlesztő Demdex vállalatot
- A vártnál gyengébb eredmények a Sony Ericssonnál
- Új leányvállalattal bővíti kínai tevékenységét az Infineon
- Tíz milliárd dollár feletti bevételt vár az eBay
- Új ügyvezető a Ricoh Hungary élén
- A vártnál jobb eredmények az IBM-nél
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.