Az IVSZ a kormány és a telekommunikációs iparág szereplői közötti párbeszédet sürgeti
A telekommunikációs szektor adminisztratív és pénzügyi terheinek csökkentését, valamint a kormány és az iparági szereplők közötti párbeszéd elindítását szorgalmazza az Informatikai Vállalkozók Szövetségének (IVSZ) Távközlési Tagozata.
A szakági szereplőket tömörítő IVSZ "A hazai távközlés jövője a válságadó után" című, az MTI-hez eljuttatott állásfoglalásában kifejti: a telekommunikációs szektorra 2012-ig kivetett, évi 61 milliárd forint összegű különadó miatt megtorpanhatnak a hazai beruházások. Az iparági fejlesztések lendületének csökkenését azonban ellensúlyozhatná egy olyan szakpolitika, amely figyelembe veszi az iparág és így az ország fejlődésének közép- és hosszú távú érdekeit, azaz növeli Magyarország versenyképességét, fenntartja a befektetői bizalmat és megfelel az Európai Unió Digitális Menetrendjében kitűzött céloknak.
A szervezet a közleménye szerint "megérti", hogy az országnak, gazdasági céljainak elérése érdekében tartania kell a költségvetési hiánycélt, és, hogy ennek érdekében "a közterhek ideiglenes emelése vált szükségessé", azonban szerintük számos adminisztratív és pénzügyi teher "ésszerű" csökkentésére lenne lehetőség, ami ösztönzőleg hatna a telekommunikációs beruházások folytatására és munkahelyek teremtésére.
Az IVSZ állásfoglalásában arra tesz javaslatot - hogy a szaktárcával közösen - az iparág számára világos célokat fogalmazzanak meg, és egy minden érintett fél által elfogadott menetrendet dolgozzanak ki. Ez kitérne - többek között – a szélessávú hozzáférés bővítésére,az internet-használat további elterjedésének keresletösztönzésére, a kihasználatlan frekvenciasávok hasznosítására, illetve a jelenleg használatban lévő frekvenciák díjainak csökkentésére, valamint a bürokratikus terhek illetve a piacfelügyeleti és számhasználati díjak mérséklésére. A szervezet szükségesnek látja, továbbá, a válságadó esetleges piactorzító hatásainak orvoslását, azaz, hogy a közbeszerzésekből ne legyen kizáró ok, ha egy vállalkozás eredménye a különadó miatt fordul negatívba.
Az IVSZ állásfoglalásában kifejti, a telekommunikációs szektor az elmúlt három évben több mint 500 milliárd forintot fordított beruházásra, és számításaik szerint a korábban tapasztalt fejlődés fenntartásához a következő években is több százmilliárd forintnyi beruházásra lesz szükség.
Kapcsolódó cikkek
- Az OTP 800 millióval csökkentette telekommunikációs költségét
- Európának dinamikus spektrumpolitikára van szüksége
- Rendkívül kedvező vezetékes telefonajánlat a T-Home-tól
- A Skype megvásárolja a Qik szoftverfejlesztőt
- 2011 már a növekedés éve lehet az IKT szektorban
- Szerbia 1,4 milliárd eurót vár a Telekom Srbija 51 százalékáért
- Tudatos távközlési szolgáltatás vásárlásra biztat az NMHH
- EU-elnökség - Kiemelt terület lesz a távközlés
- Csendes-óceánba zuhantak az orosz távközlési műholdak
- Kormányzati együttműködést vár az IVSZ az informatikában
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.