Az IVSZ a kormány és a telekommunikációs iparág szereplői közötti párbeszédet sürgeti

forrás Prim Online, 2010. november 4. 10:41

A telekommunikációs szektor adminisztratív és pénzügyi terheinek csökkentését, valamint a kormány és az iparági szereplők közötti párbeszéd elindítását szorgalmazza az Informatikai Vállalkozók Szövetségének (IVSZ) Távközlési Tagozata.

A szakági szereplőket tömörítő IVSZ "A hazai távközlés jövője a válságadó után" című, az MTI-hez eljuttatott állásfoglalásában kifejti: a telekommunikációs szektorra 2012-ig kivetett, évi 61 milliárd forint összegű különadó miatt megtorpanhatnak a hazai beruházások. Az iparági fejlesztések lendületének csökkenését azonban ellensúlyozhatná egy olyan szakpolitika, amely figyelembe veszi az iparág és így az ország fejlődésének közép- és hosszú távú érdekeit, azaz növeli Magyarország versenyképességét, fenntartja a befektetői bizalmat és megfelel az Európai Unió Digitális Menetrendjében kitűzött céloknak.

 A szervezet a közleménye szerint "megérti", hogy az országnak, gazdasági céljainak elérése érdekében tartania kell a költségvetési hiánycélt, és, hogy ennek érdekében "a közterhek ideiglenes emelése vált szükségessé", azonban szerintük számos adminisztratív és pénzügyi teher "ésszerű" csökkentésére lenne lehetőség, ami ösztönzőleg hatna a telekommunikációs beruházások folytatására és munkahelyek teremtésére.

 Az IVSZ állásfoglalásában arra tesz javaslatot - hogy a szaktárcával közösen - az iparág számára világos célokat fogalmazzanak meg, és egy minden érintett fél által elfogadott menetrendet dolgozzanak ki. Ez kitérne - többek között – a szélessávú hozzáférés bővítésére,az internet-használat további elterjedésének keresletösztönzésére, a kihasználatlan frekvenciasávok hasznosítására, illetve a jelenleg használatban lévő frekvenciák díjainak csökkentésére, valamint a bürokratikus terhek illetve a piacfelügyeleti és számhasználati díjak mérséklésére. A szervezet szükségesnek látja, továbbá, a válságadó esetleges piactorzító hatásainak orvoslását, azaz, hogy a közbeszerzésekből ne legyen kizáró ok, ha egy vállalkozás eredménye a különadó miatt fordul negatívba.

 Az IVSZ állásfoglalásában kifejti, a telekommunikációs szektor az elmúlt három évben több mint 500 milliárd forintot fordított beruházásra, és számításaik szerint a korábban tapasztalt fejlődés fenntartásához a következő években is több százmilliárd forintnyi beruházásra lesz szükség.
 

Kulcsszavak: távközlés IVSZ

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Gyorsítósávban az AutoWallis

Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.

2024. december 20. 10:06

Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett

A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.

2024. december 19. 11:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32