4. Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia
Túlélőkészlet?! Evolúció?! Közösségi hálózatok?! Térbeli írástudás?!
Az előző DE! konferenciák sikere egyértelművé tette, hogy valóban nagy szükség van az információs társadalom aktuális eredményeinek, kihívásainak összefoglaló elemzésére. Az idei, konferenciára a Hotel Gellértben, 2010. november 18.-án kerül sor.
A Digitális Esélyegyenlőség (DE!) program célja 2007 óta, hogy a legújabb, 2010 novemberében közzé tett Digitális Magyarország kormányprogrammal összhangban segítse az információs társadalom fejlődését, az évek során kialakult digitális szakadék betemetését az életminőség és az ország versenyképességének javítása érdekében.
Az idei, sorban a negyedik konferencia elsősorban azokat a változásokat mutatja be, amelyek a felhasználók és az informatikai eszközök közötti kapcsolat módjában következnek be, ily módon befolyásolják a digitális esélyegyenlőség alakulását. Kiemelt téma lesz a mobilszolgáltatások, a közösségi hálózatok és a videó kommunikáció szerepe a mindennapokban.
Hagyományaik szerint ekkor kerül sor az NJSZT által alapított Neumann-, Tarján-, Kalmár- és Kemény János- díjak ünnepélyes átadására is.
A konferenciáról az eddigi gyakorlatnak megfelelően élő internetes közvetítést terveznek, amelyet a konferencia után is elérhetővé tesznek a szervezők.
Az NJSZT támogatásával a konferenciára jelenik meg a Scolar Kiadó gondozásában, „Az internet a kockázatok és mellékhatások tekintetében” c. könyv, amelyet a regisztrált résztvevők ajándékba kapnak. A könyv a konferencia után megvásárolható lesz az NJSZT titkárságán.
Részlet a fülszövegből: „Az elmúlt húsz évben kialakult egy új, széles utakat biztosító virtuális világ, az internetes hálózatoké. Hogyan védjük meg az itt közlekedőket? Hogyan hívjuk fel a figyelmet a veszélyekre és a kockázatokra? E könyv szerzői úgy gondolják, hogy ki-ki a maga szakterületén tud valamit, amit ha elmond az internethasználóknak, segít megóvni őket sok későbbi „ütközéstől”, balesettől, problémától, a kockázatoktól és a mellékhatásoktól.”
További információ szakmai kérdésekben: Alföldi István, titkarsag@njszt.hu, 1-472-2730
Szervezéssel kapcsolatban: Aranyosné Varga Gabriella, aranyos@njszt.hu, 1-472-2733
Házigazda: Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT)
Fővédnök: Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke
Tervezett program és online regisztráció: www.njszt.hu
A részvétel ingyenes, DE! regisztrációhoz kötött.
Kapcsolódó cikkek
- NJSZT: Csatlakozás az EB információs társadalmat építő menetrendjéhez
- Digitális esélyegyenlőség: hány hét van még hátra?
- E-Magyarország, e-kormányzat: számvetés és jövőkép
- Digitális esélyegyenlőség: Hol áll Magyarország? Mit tettünk eddig és merre tartunk?
- 10 éves az Internet Hungary!
- Elnökségi ülést tartott az ICT Parlamenti Világközpontja Budapesten
- Web 2.0 konferencia a T-Home támogatásával
- Magyar Fogyasztó Szabadidő konferencia
- BarCamp: nincs többé unalmas konferencia
- Az előremenekülés útja az információs társadalom?
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.