Visszatáncol a Nokia: nem lesz nyílt forráskódú a Symbian
A Nokia üzleti sikerének megtorpanására sok magyarázat létezik, ám mindegyik megemlíti a Symbian kérdését. Az egykoron izgatottan várt új verziók ma már aligha keltenek érdeklődést, a világ a jelek szerint elhaladt a rendszer mellett. A Symbian egyik legnagyobb problémája, hogy beleragadt egy letűnt mobil korba, amikor a legnagyobb gyártó szabta meg a játékszabályokat. Mára azonban mindenki vagy saját rendszert fejlesztett, vagy/és a rendkívül sikeres Android platformra állt át. A nyílt forráskódú, jelentős webkettes támogatással érkező rendszer hamar megtalálta közönségét, ám ami a legfontosabb, még beláthatatlan tartalékok rejtőznek benne. Szinte pontosan ezek azok a tényezők, melyek a Symbiannal kapcsolatban nem mondhatók el. A magába zárult, egyre kevésbé érdekes platformot éppen ezért tették félig nyílttá tavaly októberben, majd szinte teljesen idén februárban. Az érdeklődés azonban elmaradt, az élet valahogy elhúzott az egyébként a tesztek szerint nem túk jó új verziókkal előálló Nokia rendszerek mellett. Ha nem áll át az Androidra, akkor a cég nem tehet mást, ragaszkodik saját platformjához, így jövő áprilistól a mostani bejelentés szerint ismét zárt lesz a rendszer. Ráadásul időközben, hogy még nehezebb legyen a helyzet, megjelent egy újabb, szintén nagyon sikeres vetélytárs is az Android mellé, az Apple iPhone, szintén saját szoftverháttérrel.
Kapcsolódó cikkek
- Nokia 803: a multimédiás szörnyeteg
- 1,4GHz-es processzorral érkezhet az utolsó Symbian-os mobil – Nokia 801
- Nokia Oro, N9 és 700 a Vodafone kínálatában
- Új Symbian változatok jövőre - Carla és Donna
- Symbian Belle mobil microSIM foglalattal – Nokia 603
- Nokia E6-00 teszt
- Microsoft üzleti alkalmazások a Symbian Belle okostelefonokhoz
- Kicsi a Nokia 700, de ...
- Már elérhető a Symbian Anna szoftverfrissítés
- Olcsó 1 GHz-es Symbianos okostelefonnal próbálkozik a Nokia
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.