A Microsoft Magyarország Kft. beszerzési vezetőjének ítélték oda az Év Beszerzési Vezetője címet
A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság 2010-ben Bali Gabriellának, a Microsoft Magyarország Kft. beszerzési vezetőjének ítélte oda az Év Beszerzési Vezetője címet.
A közgazdász diplomával rendelkező Bali Gabriella 9 éve dolgozik beszerzési területen. Felsőfokú tanulmányait 1998-2002 között a Budapesti Gazdasági Főiskola Külgazdasági szakán végezte. Először a General Electric Hungary gyakornokaként helyezkedett el, majd a Reckitt Benckiser Magyarország Kft.-nél töltött kitérő után újra első cégénél, a General Electric Hungarynál bővítette beszerzési ismereteit és bizonyította kiemelkedő képességeit, ezt követően a Nokia Hungary Kft. indirekt beszerzési menedzsereként dolgozott közel két éven át.
2008. február elsejétől – közel 7 év beszerzésben és ellátási láncban megszerzett tapasztalattal a háta mögött – foglalhatta el a Microsoft Magyarország Kft. újonnan létrehozott beszerzési vezetői pozícióját. A klasszikus beszerzési feladatok mellett, a beszerzést, mint funkciót kellett kiépítenie – ennek során bevezették a beszerzési és szerződéskötési szabályzatokat, lefektették a sikeres beszerzés alapjait. Az elektronikus aukciók bevezetésével és használatával a Microsoft eddigi beszerzési gyakorlatához képest újítással sikerült további – helyi és regionális – elismeréseket kivívnia.
A magyar sikereket látva 2010-ben felkérték külföldi tenderek támogatására is – munkájára az amerikai és az európai központokban is felfigyeltek. Mára már Bali Gabriella a Microsoft kelet-közép-európai beszerzési vezetője.
Bali Gabriella hatékonyság és eredményesség orientációja mellett a bíráló bizottság integrátori és vezetői képességeit is kiemelte. Bali Gabriella több mint 9 éves tevékenységével szakterületének művelésében, fejlesztésében kimagasló eredményeket ért el.
A kitüntetést 2010. november 11-én adták át Bali Gabriellának a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság 18. kongresszusának gálavacsoráján. A díjat Chikán Attila professzor, az MLBKT társelnöke, az IFPSM egykori elnöke, Kiss Péter, az MLBKT elnöke és Kemendy Nándor, a Beszerzési Vezetők Klubjának vezetője adta át.
A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) harmadik éve pályázat útján adja ki az Év Beszerzési Menedzsere díjat, tagozatának, a Beszerzési Vezetők Klubjának előterjesztése alapján. 2008-ban Horváth Ferenc (MTV), 2009-ben dr. Pécs László (Bombardier Transportation MÁV Hungary Kft.) nyerte el a díjat.
Kapcsolódó cikkek
- Új ügyvezető a Ricoh Hungary élén
- Lévay Örs lett az Externet igazgatóságának elnöke
- Christopher Laska a Telenor új vezérigazgatója
- Ismét az Apple-vezér egészségi állapota miatt aggódik a tőzsde
- Kinevezések az NRC marketingkutatónál
- Magyar vezető az Axis Communications kelet-közép-európai kereskedelmi csapatának élén
- A Goodyeartől érkezik az új Xerox-vezető
- Microsoft automatikus problémamegoldó portálja magyarul
- Microsoft projekt fiatal ötletgazdák felkarolására
- Távozik a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.