Csúcsinformatika a budapesti Semmelweis Egyetemen
154 millió forint összegű támogatás (SE KMOP 2008-2010-es pályázat) révén valósulhattak meg azok az átfogó fejlesztések a Semmelweis Egyetemen, amelyek ez év őszén fejeződtek be.
Kiemelkedő eredmény az oktatási termek felszereltségének tökéletesítése, a Nagyvárad téri tömb előadótermeinek hangtechnikai fejlesztése, új projektorok beszerzése a Fogorvostudományi és az Egészségtudományi karok részére, a Testnevelési és Sporttudományi Kar informatikai laborjának új eszközökkel történő felszerelése. Hatékony segítség a számos interaktív tábla, amely a különböző oktatási termekben került beépítésre.
Más nagyszabású fejlesztésekre is sor került, melyek eredményeképp új technikai berendezések segítik az oktatók és hallgatók munkáját. Az egyetemi hálózat felhasználóitól jogos igényként merült fel egy könnyen kezelhető audiovizuális rendszer kiépítése, amely többek között videokonferenciák rendezését is lehetővé teszi. Tekintettel az egyetem intézményeinek tagoltságára, ennek megvalósítása már jó ideje indokolt volt. A két újonnan kialakított videokonferencia terem az orvosok, kutatók, hallgatók, illetve speciális szakmai csoportok igényeihez alkalmazkodva valósult meg. Ez a korszerű technika jelentősen javítja a nemzetközi
együttműködésekben való részvétel lehetőségét.
Több egyetemi helyszínen valósult meg a hálózati hozzáférési pontok megsokszorozódása.
Az új, egységes egyetemi levelezési rendszer nemcsak kényelmesebbé és egyszerűbbé teszi a kommunikációt, de jelentős költségcsökkenést tesz lehetővé. A megvalósult változtatások megfelelő alapot teremtenek a rendszer jövőbeli kiterjesztéséhez is.
A projekt keretén belül történt korszerűsítések jelentősen hozzájárultak az oktatás, gyógyítás színvonalának emeléséhez. Minden területen tapasztalható lesz a munkafeltételek javulása, az egyetem minden hallgatója, dolgozója és a betegek számára.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai kutatóközpont létesült a Pannon Egyetemen
- Educatio: kétmilliárdos beruházással megújul a központi adminisztráció az oktatásban
- E-szavazás és országos dolgozattár a felsőoktatásban
- Új jegyzetelőszoftver joghallgatóknak
- Átadták a zalaegerszegi infocentrumot
- Elkészült a zalaegerszegi infocentrum épülete
- E-business menedzsmentképzés a felsőoktatásban
- Megújul a felsőoktatási videokonferencia-infrastruktúra
- Felsőoktatási dialógus a Magyar Telekom kezdeményezésére
- A diákok több mint egyharmada e-felvételizett az idén
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.