Obama látogatása az Intelnél
Paul Otellini a Obama elnök látagatása alkalmából elmondott beszédében megjegyezte: „Nagy megtiszteltetés Obama elnök látogatása. Államunkban (Oregon) ez a vállalat építi a leginnovatívabb gyárakat, amelyek Amerika gazdaságának szívét képezik ebben a században. Mi úgy véljük – Obama elnök osztja ezt a nézetünket – hogy az innovációs kultúrával képesek vagyunk egy vibráló gazdaságot fenntartani, amely a jövő iparán alapul.”
Az Intel oregoni részlegében több mint 15000-en dolgoznak. Az Intel az állam legnagyobb privát személye. Segíti az állam gazdasági növekedését és azt, hogy Oregon vezető pozícióban legyen sok területen (természet megóvása, kutatás-fejlesztés és gyártás).
Obama elnök megtekintette az Intel Fab D1D gyárát, amely a vállalat Romler Acres kampuszán található.Az Intelnek a többi fejlett félvezetőgyára Oregonban, Arizonában, Új-Mexikóban és más államokban van. Ilyen világ-osztályú gyárak képesek szállítani versenyképes előnyt a legfejlettebb tranzisztorok területén, amelyek segítik az USA exportjának növekedését a világpiacon. Az USA félvezető iparának vállalatai az Egyesült Államok vezető exportőrei az utolsó öt évben.
Paul Otellini Obama elnök látogatása alkalmából elmondta, hogy az Intel 4000 munkahelyet „teremt” amerikai alkalmazottak részére az USA-ban 2011-ben. Ezek a munkaerők elsősorban a termékfejlesztés és az R&D területén dolgozhatnak majd. Otellini bejelentett egy hatalmas beruházást is: az Intel több mint 5 milliárd dolláros költséggel egy szilíciumszelet gyárat épít az USA-ban (Chandler, Arizona), ahol a jövő mikroprocesszorait készítik majd. A tervezett Fab 42 üzembehyezése idején a világ legfejlettebb, nagy mennyiségben termelő félvezető gyára lesz és építése, valamint üzemelése során az dolgozók ezreinek kínál majd biztos és tartós munkahelyet Arizonában.
„Ez az új gyár központi szerepet játszik majd az Intel vezetőszerepének kiterjesztéséhez a félvezetőgyártás területén” – mondta Otellini. „A tranzisztorok és lapkák produkálják majd a legdinamikusabb platformot az innovációhoz, amelyet a vállalat készített. Ezek együtt lehetővé teszik a mainál sokkal nagyobb képességű számítógépek, közhasználatú elektronikus készülékek, mobil eszközök és következő generációs robotok előállítását, valamint sok ezer egyéb – ma még ismeretlen – alkalmazás támogatását.”
A Fab 42 jelű gyár építése 2011 közepén kezdődik és előreláthatóan 2013-ban fejeződik be. Brian Krzanich alelnök és vezérigazgató elmondta, hogy ez a gyár, amikor megkezdi a működését olyan technológiát használ, amely lehetővé teszi olyan tranzisztorok készítését, melyek minimális mérete 14 nanométer. Az Intel az új gyárral biztosítani tudja, hogy a felhasználók a legfejlettebb termékeket vásárolhassák, amelyek nagy mennyiségben készülnek. A páratlan lehetőség és a beruházás mérete a gyártásban, segítik az Intel vezetőszerepét és az innováció „hajtását”.
Kapcsolódó cikkek
- Történetének legsikeresebb évét zárta az Intel
- Bevételi rekordot állított fel az Intel
- 10millió eurós befektetés a Mall.hu-ba
- Az Infineon eladta mobiltelefon-alkatrész üzletágát az Intelnek
- Kevesebb nyereségre számít az Intel
- Az Intel megveszi az Infineon mobilcsiprészlegét?
- Az Intel tulajdonába kerül a McAfee
- Történetének legjobb első negyedéves eredményét könyvelte el az Intel
- Az Intel pénzén végre nyereséges az AMD
- Maga az AMD-menedzser sem venne AMD-gépet
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.