Megjelent az avast legújabb változata - a Letöltés.com-on is
A 6.0-s verzió megjelenése alkalmából stilszerűen egy hatdarabos felsorolást állítottak össze a gyártók, hogy miért érdemes az avast mellett letenni a voksunkat.
1. Autosandbox -Automatikusan létrejövő virtuális környezet, ahol biztonságosan kipróbálhatjuk a veszélyesnek ítélt állományokat.
2. WebRep - Az avast több, mint 120 milliós felhasználói bázisára támaszkodó megoldás, mellyel értékelhetjük az egyes oldalakat, és láthatjuk, hogy mások, hogy értékelték őket. A közösség erejét kihasználó technológia újabb lehetőséget biztosít, hogy ne csak a számítógépes algoritmusok, hanem a hús-vér emberek is segíthessenek a biztonságosabb számítógép használatban.
3. További internetes védelmek - A már meglévő számos algoritmust továbbiakkal bővítették az avast fejlesztői, hogy még nagyobb védelmet nyújtson a felhasználóknak. Többek között az új Site Blocking megoldás is ezt a célt szolgálja.
4. Tudja, hogy mi a rossz - A CummunityIQ érzékelőnek köszönhetően még pontosabb eredmények. Az avast közönség visszajelzéseit is aktívan beépíti a védelmébe a vírusírtó, így fejlesztve tovább a vírusfelismerést.
5. Nagyszerű értékelések - Az avast teljesítményét nem csak a nagy felhasználói tábor, hanem a független tesztelők is bizonyítják, akik rendre magas pontszámokkal díjazzák ezt a valóban jó programot.
6. Ingyenesség - A kis méretű program nem csak a számítógépünket, hanem a pénztárcánkat is kíméli, hiszen az alap funkciók már az ingyenes változatban is elérhetőek.
Az avast 6.0-t letöltheti innen.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenesen elérhető a Norton Identity Safe béta verziója
- McAfee Mobile Security 2.0: erős biztonság az okos-telefonok és táblagépek számára
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- A mobiltelefonok biztonságáért
- Megalakult az Európai Néppárt Kiberbiztonsági Tanácsadó Testülete
- A Stratfor az adatvédelem megsértésének minősítette a WikiLeaks-kiszivárogtatást
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (2. rész)
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (1. rész)
- A nyereményjátékoknál szívesen adjuk ki magunkat
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.