Online híd a tag- és közgyűlésekhez: eGyűlés
A NetLock által fejlesztett eGyűlés szoftvernek köszönhetően a vállalatok, gazdasági társaságok és nonprofit szervezetek a tag-, és közgyűléseket személyes jelenlét nélkül bonyolíthatják le. A gyűlések ezáltal jelentősen egyszerűbbé és hatékonyabbá válnak, hiszen a jegyzőkönyvet a szolgáltató elektronikusan hitelesíti, és teszi hozzáférhetővé. Az időhatékonyság és költségcsökkenés mellett a megoldás növeli a tulajdonosi kontrollt, a taggyűlések dokumentáltságát, ezáltal a tulajdonosok jogbiztonságát a magyarországi, illetve a magyarországi szabályozás alá tartozó, de külföldi székhelyű vállalatoknál egyaránt. Az eGyülés hasznosságát és innovatívitását bizonyítja, hogy a NetLock Kft. márciusban eGyűlés szolgáltatásával elnyerte az Invitel InnoMax díját a 20-69 fős vállalatok kategóriájában.
„Büszkék vagyunk rá, hogy eGyűlés szolgáltatásunk kiérdemelte az Invitel és a szakmai zsűri elismerését. Az InnoMax díj is azt bizonyítja, hogy napjainkban kiemelkedő szerepe van minden olyan újításnak, amely lehetővé teszi, hogy a vállalatok és intézmények mindennapi üzleti folyamatai elektronikusan is hitelesek és biztonságosak legyenek. Szakértő munkatársainkkal arra törekszünk, hogy minél több olyan előremutató elektronizált üzleti megoldást mutassunk be, amelyek hozzájárulnak ügyfeleink hatékonyabb, költségkímélőbb és környezettudatosabb működéséhez” – mondta Rózsahegyi Zsolt, a NetLock Kft. ügyvezetője.
A második alkalommal meghirdetett Invitel InnoMax pályázat - mint ez a Prím Online március 3-i tudósításából is kiderül - ezúttal is olyan kis- és középvállalatokat díjazott, akik példaértékű, kiemelkedő újításokkal járultak hozzá mindennapjainkhoz. Az innovációs versenyre cégmérettől függően, három kategóriában – 5-19 fős, 20-69 fős, valamint 70-250 fős létszámmal rendelkező – vállalatok jelentkezhettek. A középső kategóriában első eGyűlés mellett az 5-19 fős vállalkozások kategóriájában a GISDATA nyert GISearch nevü térképalapú keresőmotorjával, míg a 70-250 fős vállalatok kategóriájában a legjobbnak a Nexon komplex HR és vállatirányítási megoldása bizonyult.
Kapcsolódó cikkek
- Uniós Techshow a Millenáris Parkban: új Neumannok kerestetnek
- Egyedülálló hazai fejlesztések az InnoMax Díjon
- Éjfélig lehet még nevezni az InnoMax és InnoApps Díjra
- A legjobb hazai applikációkat keresi az Invitel
- Innomax 2010: Invitel pályázat innovatív kis- és közép-vállalkozásoknak
- Közös fórumot hoztak létre az infokommunikációs klaszterek
- Már a Firefox böngészőben is elérhetőek a NetLock új főtanúsítványai
- A Kereskedelmi és Iparkamaráknál is elérhetők az elektronikus ügyintézéshez szükséges eszközök
- Invi4 szolgáltatáscsomag az Invitelnél
- Invitel: átrendeződik a lakossági távközlési piac
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.