Hungarológiai és információtechnológiai konferencia a Balassi intézetben
Virtuális osztályterem, web 2.0, azaz a közösségekre épülő internetes szolgáltatások és az egész világot behálózó magyar nyelv a témája az első Hungarológiai és Információtechnológiai konferenciának, amelyet péntektől vasárnapig tart a Balassi Bálint Intézet.
A továbbképzésre Kanadából, Svájcból, Szlovákiából, Szlovéniából, Németországból és a világ számtalan más országából érkeztek a résztvevők. Az Egyesült Államokban, vagy a Kárpátalján élő oktatási szakemberek célja ugyanaz: a magyar nyelvű oktatás minél érdekesebbé tétele - közölte az MTI-hez eljuttatott közleményében a Balassi Intézet.
Ha a tanárok a világ bármely pontján virtuális osztályterembe hívják meg fiatal diákjaikat, vagy multimédiás eszközök felhasználásával motiválják őket, akkor a szórványban és diaszpórában élő magyarság új generációja is megtarthatja
anyanyelvét, és így a felnövekvő nemzedék is része maradhat a magyar nyelvet beszélők közösségének.
A Szülőföld Alap és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Külhoni Magyarok Osztályának támogatásával rendezett konferenciának otthont adó Balassi Intézet több évtizede koordináló szerepet tölt be a magyarságtudományban, valamint külföldiek magyar nyelvi oktatásában, és kiemelten fontos feladatai között tartja számon a diaszpórában működő hétvégi iskolák szakmai támogatását. A konferenciát két helyszínen, a Balassi Intézetben és a Márton Áron Szakkollégiumban tartják.
MTI
Kapcsolódó cikkek
- Smartmobil 2011: előre tör az Android
- Közösségi vásárlás, m-commerce: VIII. Elektronikus Kereskedelem Konferencia
- Mindent egy helyen a vállalati informatikáról
- Microsoft előadások az IT fejlesztés jövőjéről
- A képzelet ereje: TEDxDanubia konferencia Magyarországon
- e-Commerce 2011: konferencia az online kereskedelemről
- Megtartotta első konferenciáját a Játék és Oktatási Szoftver Szövetség
- Felhőben: az informatikai vezetők éves találkozója
- IDC konferencia az IT-biztonságról
- Két konferencia az online kereskedelemről
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.