A Google 168 millió dollárt fektet a napenergiába
Napenergiába fektet a Google: az amerikai internetóriás 168 millió dollárt - 31 milliárd forintot - pumpál egy erőmű-beruházásba, amely a tervek szerint 140 ezer háztartás ellátásához elegendő energiát termel majd a nap sugaraiból.
Az erőművet a BrightSource Energy nevű kaliforniai székhelyű cégmépítené meg a helyi Mojave-sivatagban. A társaság már 1,6 milliárd dollárnyi hitelt is szerzett, amelyre az amerikai energiaügyi minisztérium vállalt garanciát, ezenkívül 300 millió dollárral beszállt a projektbe az NRG Energy is.
A Google az utóbbi időben több alternatív energetikai tervet is finanszírozott. A cég jelentős energiafogyasztónak számít hatalmas adatközpontjai révén: ezekben működnek a keresőmotorját, valamint az e-mail- és más online szolgáltatásait kiszolgáló számítógépek.
Kapcsolódó cikkek
- Egyszerű és biztonságos nyomtatás Google alkalmazásokból
- A Google megvásárolta a torontói zene-szinkronizáló céget
- Televíziók vetélytársává tenné a YouTube-ot a Google
- Adócsaláson kapták a Google társvállalatait Kínában
- Feljelentette az Európai Bizottságnál a Microsoft a Google-t
- Készül az új Nexus tablet?
- Elutasították a Google és a könyvkiadók 125 millió dolláros egyezségét
- Az eddigi legmagasabb bírsággal sújtották a Google-t Franciaországban
- Nem felelős a Google a Gmail használatában keletkezett zavarért Kínában
- Japán: a Google segít megtalálni a katasztrófák során eltűnt embereket
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.