Virtuális termékszimulátorral ellenőriz a Fujitsu
Az új V15L11 kódnevű szoftvercsomagot használó gyártó vállalatok a háromdimenziós modellekre épülő számítógépes szimuláció segítségével már a fejlesztés során ellenőrizhetik az elektronikus eszközök (pl. a több tízezer nagy sűrűségű komponenst tartalmazó szerverek és másológépek) megbízhatóságát és összeszerelési folyamatát. Mivel az ellenőrzésre a tervezés és gyártáselőkészítés szakaszában kerül sor, nincs szükség prototípusra, ritkábban kell változtatást eszközölni a későbbi munkafázisokban, gyorsul a termékfejlesztés és csökkennek a költségek. Az új módszer emellett a termékminőséget is javíthatja.
A V15L11 az iparág első olyan virtuális termékszimulátora, amely az elektromos kábelezést (a kábelkötegeket) is ellenőrzi az összeszerelési folyamaton belül, tovább fokozva ezzel az összeszerelési munka hatékonyságát a gyártási szakaszban. Ráadásul a csomag olyan jellemzővel is rendelkezik, amely több szín- és formaváltozatot képes ellenőrizni egyazon 3D modell alapján, ami megkönnyíti a gyártó cégek számára a mind sokrétűbb vásárlói igények és helyi fogyasztói preferenciák szerinti termékváltozatok készítését.
Kapcsolódó cikkek
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
- Mobiltelefonos szolgáltatás cukorbetegek számára
- Professzionális 2D/3D hibrid kijelző a Fujitsutól
- A Fujitsu beszédfelismerésen alapuló információlekérő technológia okostelefonokhoz
- Új felső kategóriás tárolórendszer a Fujitsutól
- A Fujitsu új felügyeleti szoftverekkel fokozza az adatközpont
- Ismét a „K komputer” a világ legnagyobb teljesítményű szuperszámítógépe
- A Fujitsu csökkenti a saját felhő költségeit és kockázatát
- Informatikai közmű – betekintés az IT jövőjébe
- A világ legvékonyabb okostelefonja – Fujitsu Arrows F-07D [Videó]
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.