A nőket nem érdekli a védekezés
A heti rendszerességgel internetező felnőttek több mint fele gondosan frissíti, és az értesítéseknek megfelelően karbantartja a számítógépére telepített vírusirtó szoftvert. Megközelítőleg harmaduk azonban ugyan tisztában van a szoftver nevével, de nem foglalkozik a frissítésekkel, 16 százalékuk pedig a számítógépe biztonságáért felelős program nevét sem tudja.
„Jó hír, hogy a felnőttek fele odafigyel a vírusirtójának frissítésére. Ám az, hogy a másik felük gyakran még azt sem tudja, milyen vírusvédelmi rendszer van a számítógépén, jelzi, hogy a magyar internetezők jelentős részének fogalma sincs arról, hogyan védheti meg számítógépét a kártevőkkel szemben” - emeli ki Kiss Zoltán Gergő, az ESET magyarországi képviseletének vezető tanácsadója.
A vírusirtó szoftver karbantartásával kapcsolatban leginkább a nemek között mutatkozik eltérés: több mint 20 százalékkal több férfi figyel oda a beállításokra, mint nő, mialatt az internetező nők majdnem negyede vallotta azt, hogy semmit sem tud a vírusirtójáról. A szakember a kutatás eredményeivel kapcsolatban hangsúlyozza, hogy azok az internet-felhasználók, akik nem figyelnek oda operációs rendszerük és vírusirtójuk frissítésére, könnyedén vírustámadás áldozatává válhatnak.
„A legrosszabb, hogy a mai kártevők célja már nem a rombolás, hanem a pénzszerzés. Így a fertőzött gépek tulajdonosai sokszor észre sem veszik a támadást, mialatt az internetes bűnözők távolról ellopják hitelkártya adataikat, vagy levélszemét küldésére használják fel a számítógépüket” - figyelmeztet az ESET szakértője, aki szerint a védekezés első lépése, hogy megtanuljuk használni vírusirtó szoftverünket.
Kapcsolódó cikkek
- Felhő alapú védelem az ESET-től - A béta változatok már kipróbálhatók
- Letaszították a trónról a Confickert
- A Windows csak frissen jó
- NOD32 Antivirus már Linuxra is
- Vírusok a királyi esküvőn
- A kíváncsiságunk fertőz
- Szőke András új tűzfala
- A női jelszavak könnyebben megfejthetők
- Minősített vírusirtó Mac-re
- Újra támad az Autorun - ESET vírusstatisztika
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.