Először konferenciázott a Google Budapesten
Egy ország versenyképességét a politika és a különböző vállalkozások együttműködése mellett a lakosság világhálóhoz való viszonya, az infokommunikációs technológiák tudatos használata határozza meg. Magyarország a globális versenyképességi mutatóban szereplő 139 ország közül jelenleg csupán az 52. helyen áll - mondta el Az internet 2011-ben című keddi konferencián Chikán Attila volt gazdasági miniszter, a Budapesti Corvinus Egyetem Versenyképesség Kutató Központjának igazgatója.
A jelenlegi fejlődési ütemet tekintve Magyarországon 2020-ra 44 ezer új munkahelyet teremthet az internet - jelentette ki Soós Péter, a Boston Consulting Group munkatársa.
Jóri András adatvédelmi biztos szerint a legnagyobb problémát az jelenti, hogy az internetre vonatkozó "legfrissebb" európai szabályozás 1995-ből származik, amikor még nem léteztek azok a problémák, amelyeket a Google utcanézegetője, vagy a kormányzati és egyéb dokumentumokat kiszivárogtató Wikileaks jelent.
A Google ingyenes konferenciáján kiemelt szerepet kapott az oktatás, miután az internet az általános iskola szintjén is az információszerzés és az interaktív oktatás fontos platformjává vált.
Az érdeklődök megismerhették azokat a netes eszközöket, amelyek az oktatásban tevékenykedőket segítik, az előadásokon pedig bemutatták azokat a praktikákat, amelyekkel a világháló oktatási médiumként használható.
A konferencia második felében az új megosztási csatornákról, a kulturális "termelés" fellendülését segítő alkalmazásokról is szó esett. A globális hálózat segítségével a művészek olyan utakat találhatnak a közönségük felé, amelyek akár még tíz évvel ezelőtt is elképzelhetetlenek lettek volna.
A konferencia résztvevői végül egy időkapszula megalkotásában segíthettek: kis üvegfiolákba tekert cédulákra írhatták, hogy miként képzelik el az internetet 2015-ben.
MTI
Kapcsolódó cikkek
- Picasa 3.9.0 Build 135.86
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Búcsút int a menü gombnak a Google
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével
- A Google követni szeretné a felhasználók szokásait, és márciustól ezt letiltani sem lehet
- Jön a fehér Samsung Galaxy Nexus
- A Facebook és a Google tartalomszűrés ellen küzd Indiában
- Hamarosan érkezik a Google saját táblagépe
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.