Shared Journey, szolgáltató központok számára fejlesztett cloud platform
A UNIT4 bejelentette, hogy elérhetővé vált „Shared Journey” nevű vadonatúj megoldása az állami és üzleti szektor szereplői számára, amelyet egy sor cloud-alapú és szolgáltató központi környezetben végzett kísérleti bevezetés után dobott piacra. A UNIT4 új, cloud-alapú megoldása mind a Coda Financials, mind az Agresso Business World felhasználói számára hozzáférhető.
A Shared Journey lehetővé teszi a vállalatok, állami szervezetek és non-profit intézmények csoportjai számára, hogy együttműködve, rövid idő alatt kiépítsenek és működésbe hozzanak szolgáltató központi folyamatokat - mindezt akár Coda, akár Agresso rendszerre építve. A megoldás - a versenytársakkal ellentétben - lehetővé teszi a szolgáltatóközponton belül minden vállalat/részleg számára, hogy kihasználják a cloud computing minden előnyét, miközben megőrizhetik legmagasabb szintű függetlenségüket/identitásukat, kiaknázva eközben az együttműködésből származó előnyöket és hatékonyságot.
A Shared Journey jelenleg három fontosabb elemből áll:
- „Virtual machine” környezet – lehetővé teszi a csoportos felhasználók számára, hogy olyan cloud/hardware környezethez kapcsolódjanak, amely a leginkább megfelel az aktuális igényeiknek – és ha úgy kívánják, később ezt a változásoknak megfelelően módosítsák
- Privát/Nyilvános cloud környezet– a csoport által preferált költség- és adatbiztonsági előírások támogatására
- Egy redundáns webes gerinchálózat és adattároló hub – a biztonságos adatmentési stratégia támogatására.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent a Microsoft Office 365
- A Novell teljes felhő alapú portfóliót kínál már Magyarországon is
- Az Apple is beindította felhőszolgáltatást
- Felhő alapú védelem az ESET-től - A béta változatok már kipróbálhatók
- Megalakult a EuroCloud Magyarország Egyesület
- Dinamikus vállalatok a számítási felhőkről
- Továbbfejlesztett felhőfelügyelet a Novelltől
- System Center 2012: Privát felhőalapú rendszerek a Microsofttól
- Nagy teljesítményű hozzáférés multimédiás tartalmakhoz és felhőalkalmazásokhoz bárhol és bármikor
- IT-piaci trendek, ahogy a Noreg látja: hiteles dokumentumok, e-számlázás, felhő alapú informatika
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.