Művészeti és műszaki alapképzés
A műszaki megoldások iránt fogékony diákoknak a Xerox „Karrier az iskolából” programja olyan szakmai lehetőséget kínál, amely révén a tanulók, miután elsajátítják a szükséges művészeti és műszaki alapokat, valódi digitális szakemberekké válhatnak.
A „Karrier az iskolából” program végigjárja a digitális nyomdai folyamat minden lépését, a nyomdai előkészítéstől kezdve a tervezési és tördelési feladatokon, a fotóretusáláson és a dinamikus adatok használatán át egészen a nyomdagépek kezeléséig.
Az osztályteremben megtanult alapokat a diákok az iskola házinyomdájában tudják kipróbálni, ahol direkt-marketing anyagokat, plakátokat, füzeteket és katalógusokat nyomtatnak a Xerox digitális berendezéseit, illetve munkafolyamat-kezelő szoftverét használva.
A kezdeményezés máris nagy népszerűségnek örvend a bekapcsolódó intézményekben főleg annak köszönhetően, hogy általa a diákok naprakész grafikai - művészeti ismereteket szerezhetnek, és megtehetik első lépéseiket a karrierépítés útján. A Xerox programjának sikerét jelzi az is, hogy az abban résztvevő iskolákban jelentősen javult az órákon való részvételi arány és csökkent az iskolaelhagyók száma.
A „Karrier az iskolából” programon túl a Xerox számos más képzést is támogat, amelyek a tudományos, műszaki, mérnöki és matematikai oktatás (röviden: TMMM) fejlesztését célozzák meg.
Kapcsolódó cikkek
- Százmilliós informatikai fejlesztés szekszárdi iskolákban
- Az 50 legjobb weboldal – oktatás
- Egységes közigazgatási levelezőrendszer Floridában
- Dux László: az informatika a felsőoktatás sikerágazata
- Változás a Xerox igazgatótanácsában
- Trendkövető tanár-továbbképzés a Microsoftnál
- IT fejlesztés egy miskolci református iskolában
- Informatikai fejlesztés a paksi iskolákban
- Európai felvásárlásba fogott a Xeroxhoz tartozó ACS
- Informatikai tudáspróba a zalaegerszegi Apáczai könyvtárban
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.