Új Iomega felsőkategóriás rackmount hálózati tároló ingyenes felhő használattal
Az EMC leányvállalataként működő Iomega ma bemutatta az új Iomega StorCenter px12-350r hálózati tároló egységét. A rendszer egy újgenerációs hálózati tároló megoldás, amely kiváló teljesítményt, illetve fejlett adatvédelmi rendszert kínál kis – és középvállalatoknak.
Az EMC tárolási és adatvédelmi technológiájára épített új StorCenter px12-350r hálózati tároló egység az Iomega felső kategóriás StorCenter ix12-300r rendszerét váltja. Az új StorCenter px12-350r a legjobb szoftver képességeket egyesíti a kiváló minőségű hardverekkel, hogy még jobb teljesítményt és kapacitást tegyen lehetővé. A px12-350r tökéletes megoldás szerver-virtualizálásra, mentési és back-up feladatokra valamint video felügyeletre is. Az Iomega mindezt olyan belépő szintű árakon kínálja, amely teljesen ismeretlen a kategóriájában: a 36TB-os hálózati tárolók már kevesebb, mint 7300 euróért kaphatóak.
A rendszer teljes Hyper-V Line migráció támogatással, többszörös RAID szintekkel és hot swap meghajtókkal, valamint a legnépszerűbb virtualizációs környezetek tanúsítványával érkezik. Sőt a versenytársak között egyedülálló módon ez az egyetlen olyan kis-és középvállalkozóknak fejlesztett NAS, amely natív támogatást nyújt az Avamar deduplikációs biztonsági mentéshez is. Az új StorCenter px12-350r kifinomult az adatkezelésben és adatvédelemben és a használata is egyszerű, valamint könnyű kezelni és megfizethető a kis- és középvállalatoknak számára is.
A rackmount NAS 12 bővítő hellyel érkezik és két alap konfigurációban kerül piacra: a 4 x 2TB meghajtók minimum 8TB* hálózati kapacitással, és 4X 3TB meghajtók 12TB hálózati kapacitással, de akár SSD-vel is bővíthetjük a rendszert egészen 36TB kapacitásig.
Az Iomega Personal Cloud - amely minden Iomega SoreCenter eszközhöz hozzátartozik, így az új StorCenter px12-350r-hez is - egy olyan forradalmian új webes feldolgozási architektúra, amellyel az Iomega hálózati tárolóeszközök más személyekkel és/vagy eszközökkel léphetnek kapcsolatba az Internet felhasználásával. A legtöbb nyilvános és saját cloud-alkalmazástól eltérően a Personal Cloud technológia teljes egészében a felhasználóé – a tartalom és az elérés ellenőrzése mindig a felhasználó kezében marad. Az Iomega Personal Cloud lehetővé teszi a távoli biztonsági mentéseket, a másokkal való együttműködést, nagy fájlok egyszerű megosztását, archiválást és más adatkezeléseket, illetve védelmi előnyöket.
Kapcsolódó cikkek
- Minden webes tartalom elérhető a tévéről
- A Iomega Szuperhőse megvédi az Iphone adatokat
- Kingston HyperX MAX 3.0, a rendkívül gyors, külső USB 3.0-s tárolóeszköz
- Külső SSD Flash-meghajtók a Iomega-tól
- Az Orange, Cisco, EMC, és VMware felhő-szövetsége
- A strukturálatlan tartalmaknak üzen hadat az EMC
- Formabontó hordozható merevlemezek az Iomegától
- Együtt: EMC-Vmware-Cisco, avagy egy új adatközponti modell ígérete
- EMC-VMware-Intel: átfogó megoldások feldolgozásifelhő-környezetekhez
- Bővíti biztonsági konzultációs szolgáltatásait az EMC
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.