A PorfoLion beszáll a Cellumba: a régió legnagyobb tőkebevonása a mobil fizetés piacon
A PortfoLion Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 400 millió forint tőkét fektet be a mobil fizetési technológiák fejlesztésében piacvezető Cellum cégcsoporthoz tartozó Cellum Global Zrt-be. A forrást a PortfoLion az Európai Unió Jeremie kockázati tőkeprogramja keretében biztosítja.
A szeptember 1-én aláírt szerződéssel az egész régió legnagyobb szabású tranzakciója valósul meg a mobile payment üzletágban. A Cellum által fejlesztett technológia eladható külföldön, ami megtérülő, stratégiai befektetést jelent az OTP-csoporthoz tartozó PortfoLionnak. A tőkebefektetés elsődleges célja a Cellum nemzetközi terjeszkedésének elősegítése. A szerződés értelmében bizonyos feltételek teljesülése esetén az idei tranzakciót hasonló nagyságrendű befektetés követi majd.
A Cellum csoport a mobil kereskedelem és mobil fizetés területén fejleszt új technológiákat. Inotay Balázs a társaság alapítója, a Cellum Global Zrt. stratégiai igazgatója a tranzakció kapcsán elmondta, hogy a mobile payment az egész világon az infokommunikáció leggyorsabban fejlődő szegmense, ezen a piacon jár élen Magyarországon a Cellum.
A Cellum csoport többségi tulajdonosi köre a hatékony nemzetközi piacra lépés érdekében megalapította a Cellum Global Zrt-t. A társaság elnök-vezérigazgatójának Kóka János informatikai vállalkozót, korábbi gazdasági minisztert kérték fel, akinek első számú feladata a nemzetközi akvizíciók irányítása lesz.
A tulajdonosok az év első felében ajánlattételre kértek fel neves magyarországi és nemzetközi tőkealapokat a Cellum biztonságos mobilfizetési technológia nemzetközi terjesztésének finanszírozása érdekében. Három ajánlattevő közül választották ki a PortfoLion tőkealap-kezelőt, amely az Európai Unió JEREMIE alapjának partnereként üzleti terveket és piaci ötleteket támogat a megtérülés reményében. A tőkebefektetéshez felhasznált pénzt részben az EU finanszírozza közvetlen brüsszeli forrásból, magyar költségvetési forrás nincs a támogatásban.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil távfelügylet Telenor Hiperneten
- Fizikai billentyűzet iPhone-ra
- Borkedvelőket célzó okostelefon-alkalmazás
- Virtuális szupermarketek "nyíltak" a sanghaji metróban
- iPadra optimalizált TomTom iPhone alkalmazás
- Ingyenes WiFi a Budavári Borfesztiválon
- Petőfi okostelefonon
- Bemutatkozott a bada 2.0
- Azonnali üzenetküldő alkalmazás a Samsungtól - ChatON
- Tovább emelkedett a csehországi mobil-előfizetők száma
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.