SAP Hungary Kft: 10 százalék feletti bevétel-növekedést terveznek
Az SAP Hungary Kft. 2010-es árbevétele 12,556 milliárd forint volt, amely egy százalékos csökkenést jelent az előző évi, 12,758 milliárdhoz képest.
A bevétel stagnálásának fő oka a 2010 nyarán bevezetett válságadó, amely a szoftvercég legnagyobb piaci részesedését adó nagyvállalatokat sújtotta - mondta Ablonczy Balázs. Az ügyvezető igazgató hozzátette, az új adó a már aláírás előtt álló beruházásokat hiúsított meg, és az így a kieső bevételeket a kormányzati szegmensből sem tudták pótolni, mert a tervezett államigazgatási informatikai fejlesztések nem indultak meg. Ezekkel együtt nagy eredménynek nevezte, hogy az egy évvel korábbi szintet sikerült tartani. Az SAP Hungary teljes szoftvereladásokból származó árbevételének közel 10 százalékát adja a pénzügyi szektor, több pénzintézettel tárgyalnak még az év második felére tervezett új fejlesztésről.
Tájékoztatása szerint az új szoftverek eladását tekintve az első fél évben 10 százalékos növekedést értek el, ebből a 2011-es év egészére 20 százalékos bevételnövekedéssel számolnak.
A Magyarországon több mint 1100 ügyféllel - köztük 600 kisvállalattal rendelkező SAP Hungary 34 százalékos részesedéssel rendelkezik az üzleti szoftverpiacon, és ezt biztosan növelni tudják - vélekedett az ügyvezető a konferencián tartott háttérbeszélgetésen.
Hozzátette: évről-évre ötven százalékkal nő a hazai üzleti intelligencia alkalmazások piaca, a cég az új szoftverekből származó több százezer eurós bevételét hatszorosára növelte az elmúlt két évben.
A Magyarországon közel ötszáz főt foglalkoztató nemzetközi szoftvercég folyamatosan fejleszt a hazai piacon, a következő egy évre tervezett létszámbővítés - amelybe beletartozik a fejlesztőközpont, és a nemzetközi támogató központ - eléri a hatvan főt.
Kapcsolódó cikkek
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- Őrzi pozícióit a kkv-piacon a Magyar Telekom
- Másodszor is az "Év Üzleti Partnerének" választotta a Noreget az IBM
- SAP: 34%-os növekedés a hazai kisvállalati ERP szektorban- díjazott partnerek
- Csökkentek a legnagyobb csehországi mobilszolgáltató bevételei tavaly
- Magyar Telekom: kisebb bevétel, veszteség 2011-ben
- Ötvenforintos osztalékot javasol a Magyar Telekom
- Javult a GTS távközlési szolgáltató eredménye tavaly
- Megugrott tavaly a legnagyobb cseh internetes üzlet forgalma
- Vizsgálat indult az Apple kínai beszállítóinál
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.