Cloud Computing Konferencia
A fenti számokból világosan látszik, hogy a felhő számítástechnika az informatika egyik leggyorsabban fejlődő területe, ami alapjaiban érinti a vállalati informatikát és benne a CIO szerepét. A felhő modellek hasonló mértékű változás lehetőségét teremtik meg az informatikában, mint amilyen a zeneiparban, a médiaiparban, a tartalomszolgáltatásban vagy a reklámiparban a szemünk előtt zajlik. Ugyanakkor a magán felhő megoldások megjelenésével létrejött, - a nyilvános felhő megoldások mellett - az a hiányzó láncszem, ami a felhő informatikai modelljét értelmezhetővé és alkalmazhatóvá teszi a vállalatok széles körében a nagyvállatoktól a kisvállalatokig. A trendet az informatikai megoldásszállítói oldalon is egyre több vállalat erősíti a cloud megoldások kifejlesztését és felkarolását célzó stratégiai döntéseivel.
Az IDC Cloud Computing Konferencia a legújabb fejlődési irányok megjelenítésével, a hazai piacon elérhető megoldások bemutatásával és esettanulmányok segítségével áttekintő képet ad a magán és nyilvános felhő magyarországi aktualitásáról. A konferencia a megoldásszállítók és a hazai cloud felhasználók tapasztalatain keresztül választ ad arra a kérdésre, hogy milyen módon tudják hasznosítani a vállalatok a SaaS, PaaS, IaaS, mashup alkalmazások és a cloudban modellekben összpontosuló technológiai és üzleti innováció előnyeit. Ezek azok a modellek, amelyek “komoditizálják” az IT funkciók bővülő körét, alkalmazkodóvá és rugalmas költségűvé teszik az informatikát és végül lehetővé teszik a szervezeteknek, hogy ne az IT költségvetésük mérete alapján, hanem ötleteik ereje és tehetségük által felülmúlják az innováció és a megvalósítás terén versenytársaikat.
A résztvevő cégek- és az elhangzó előadások száma alapján bizton állítható, hogy az IDC egész napos Cloud Computing rendezvénye, az egyik legjelentősebb hazai seregszemléje a számítási felhővel foglalkozó cégek megoldásainak. A konferencián szakértői-, megoldásszállítói- és esettanulmányi előadások, ill. kerekasztal beszélgetés során ismerkedhetnek meg a legújabb trendekkel és modellekkel a résztvevők, akik között egy három fős Duna-kanyar feletti sétarepülés kerül kisorsolásra.
Az IDC Cloud Computing Konferencia a következő fő témákra fókuszál:
- Számítási felhő: előnyök és kockázatok
- Hol tart és milyen irányba fejlődik a számítási felhő Magyarországon?
- A számítási felhőt támogató üzelti igények
- Magán és nyilvános felhő: hol, mikor, melyiket?
- SaaS, PaaS, és IaaS
- Privát, nyilvános, és hybrid felhő
- Út a felhőbe: peremfeltételek, módszertanok, tapasztalatok
- Magán felhő infrastruktúrák bevezetése
- Biztonság és törvényi megfelelés a felhőben
- Cloud felhasználó magyar vállalatok tapasztalatai
- A felhő használatának hatása az informatikai szervezetre és folyamatokra
További információk és regisztráció: www.idchungary.hu
Kapcsolódó cikkek
- A pedagógusképzés kötelező részévé kell tenni a médiaismereteket
- Budapesten tartja éves konferenciáját a Nemzetközi Távközlési Társaság
- Vállalatokat, országokat zsarolhatnak a kiberbűnözők
- Tíz nap múlva Hactivity, húsz nap múlva ITBN
- Ezer résztvevőt vár Budapestre a térség legnagyobb hacker-konferenciája
- Technológiáról, piacról, emberekről szól az idei IVSZ MENTA
- Telekonferencia a biztonságról
- Európa a méltó öregkorért
- Cloud.hu: felhőszolgáltatás kis- és középvállalatok számára
- Felpörög az etikus hackervilág – Hacktivity 2011
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.