A leggyorsabban növekvő közép-európai technológiai cégek
A Deloitte idén 12. alkalommal hirdette meg „Technology Fast 50” versenyét, amely Közép-Európa ötven leggyorsabban fejlődő technológiai vállalatát részesíti elismerésben. 2011-ben a Fast 50 ranglistán hazánkat az idei évben hat vállalat képviseli a listán, sajnos azonban egyik sem került be a lista élmezőnyébe. Nem így az igéretes újoncok kategóriájában, azaz a Rising Star ranglistán, ahol a Prezi.com "ezüstérmes" lett.
Az elmúlt öt év alatt elért 6219 százalékos árbevétel-növekedéssel a román internetes repülőjegy-értékesítő, a Vola.ro került a 2011-es közép-európai Deloitte Technology Fast 50 ranglista élére. Ez az első olyan év, amikor román cég nyeri a versenyt, megtörve az elmúlt hét év hagyományát, amikor lengyel cégek kerültek a rangsor élére.
A hazai technológiai vállalatok közül a legjobb helyezést a webes informatikai megoldásokkal foglalkozó Active Vision Kft. érte el. A listára a hazai cégek közül felkerült még az internetes megoldások építésével és technológiával kapcsolatos tanácsadással foglalkozó Viala Kft., az informatikai kutatás-fejlesztést és ehhez kapcsolódó tanácsadást nyújtó Dolphio Consulting Kft., a Net Média Zrt. médiavállalkozás, a 3 dimenziós számítógépes technológiák fejlesztésére szakosodott ECON Consulting Kft., valamint a mobil informatikai szoftverek és vállalati megoldások fejlesztésével foglalkozó InfomatiX Kft.
A Rising Stars kategória élére a három év alatt elért 2623 százalékos növekedéssel a lengyel biotechnológiai cég, a Selvita S.A. került. Eközben a tavalyi Rising Stars győztes, az internetes sportoldalakat üzemeltető cseh LiveSport az idei összesített Fast 50 listán második helyre került. A tavalyi Fast 50 összesített győztese, a Netmedia S.A. nevű lengyel webportál-üzemeltető az idén a verseny Big 5 kategóriájában került az élre, míg egyúttal az összesített listán is bent maradt az első ötben - megszakítás nélkül immár harmadik alkalommal.
Az idei Deloitte Fast 50 rangsorban nyolc országból szerepelnek vállalatok - Bulgária, Csehország, Magyarország, Litvánia, Lengyelország, Románia, Szerbia és Szlovákia. 19 olyan vállalkozás van, amely elsőként 2011-ben került be a helyezettek közé.
Átlagosan nézve a rangsorba került vállalatok 2011-ben 1068 százalékos arányban növekedtek, ami javulást mutat a tavalyi 967 százalékhoz képest. A Fast 50 cégek gyors növekedése figyelemreméltó teljesítmény a jelenlegi gazdasági körülmények között. Az idei rangsorban szereplő vállalkozások példaértékűek abban, ahogy a recesszióból kilábaló piacokon lehetőségeket kerestek és felvértezték magukat a szűnni nem akaró gazdasági nehézségek ellen. A ranglistán Lengyelország szerepel a legtöbb (20) céggel, ezt követi Csehország (9 cég), majd Magyarország és Románia (6-6 cég).
Az ágazaton belül az egyes iparágakat tekintve elmondható, hogy a szoftveripari (22 cég) és az internetes vállalkozások (21 cég) kerültek az élre. Őket követik a telekommunikációs/hálózatépítési cégek (5 cég), majd a többi szektor képviselői. 2010-hez hasonlóan, a tíz leggyorsabban növekvő vállalat közül hét az internetes cégek közül került ki.
A "Rising Stars" kategóriában olyan ígéretes "újonc" vállalkozások indulhatnak, amelyek túl fiatalok ahhoz, hogy megfeleljenek az összesített rangsorban való szerepléshez szükséges feltételnek, mely szerint legalább öt éve működnie kell a cégnek. Az ilyen vállalkozások esetében feltétel, hogy legalább három, de legfeljebb öt éve működjenek, árbevételüknek pedig az elmúlt három év mindegyikében, azaz 2008 és 2010 között, meg kellett haladnia a 30 000 eurót. Ettől eltekintve ugyanazok a feltételek érvényesek erre a kategóriára is, mint az összesített Fast 50 rangsorra. A Rising Stars kategória nyertese 2623 százalékos növekedéssel a lengyel biotechnológiai cég, a Selvita S.A, a második 1380%-os növejedéssel a Pezi.com Kft.
A ranglista "Big 5" kategóriájában olyan, gyorsan fejlődő nagyvállalatok részesülnek elismerésben, amelyek az elmúlt öt év során kiemelkedő növekedést produkáltak. Ahhoz, hogy egy cég ebben a kategóriában indulhasson, ugyanazoknak a kritériumoknak kell megfelelnie, mint az összesített Fast 50 rangsor esetében, azzal a kivétellel, hogy ez esetben a legutóbbi vizsgált évben - azaz 2010-ben - elért éves árbevételnek meg kell haladnia a 25 millió eurót. A "Big 5" kategória első helyezettje a tavalyi év Fast 50 összesített kategória nyertese, a lengyel Netmedia S.A. 3640 százalékos növekedéssel, harmadik a vírusírtójával Magyarországon is sikeres szlovák ESET cég.
Kapcsolódó cikkek
- Öt trend, amely megrengeti a vállalati információk biztonságát
- Az AITIA a leggyorsabban növekvő technológiai cég Magyarországon
- Idén is lesz Technology Fast 50
- 14 magyar vállalat a Technology Fast 500-ban
- Hogyan váljunk a befektetők számára vonzóvá?
- Feltűnő, lehulló és stabil csillagok
- Taroltak a hazai IT-cégek
- Deloitte EMEA Technology Fast 50 és Rising Starts összesítések
- Deloitte Technology Fast 50: indul a verseny
- 11 magyar cég a Fast 50 verseny nyertesei között
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.
Megalakult az ITMP Patrónus Konzorcium az informatikai képzés jövőjéért
Megalakult az ITMP Patrónus konzorcium, egy új, példaértékű és az egész országra kiterjedő együttműködés az informatikaoktatás fejlesztése és modernizálása érdekében. Ingyenes képzést és mentorálást kapnak azok a pedagógusok, akik részt vesznek a konzorcium által támogatott képzési programban. A kezdeményezés közel háromezer informatika szakos tanárnak segít felkészülni a technológiai változásokra, amelyek gyökeresen és gyors ütemben alakítják át a munkavégzést és az oktatást.
Egyre több vállalat válik kibertámadások célpontjává
Október az Európai Kiberbiztonsági Hónap (ECSM), amelyet 2012 óta az Európai Unió Hálózatbiztonsági Ügynöksége (ENISA) szervez, és 2016-tól Magyarország is részt vesz benne. A kampány célja, hogy egy hónapon át fokozza a cégek kiberbiztonsági tudatosságát, és felhívja a figyelmet az online térben leselkedő veszélyekre.
Novák Pétert választották meg az MRSZ elnökének
A Magyar Reklámszövetség tisztújító közgyűlése Novák Pétert szavazta meg az egyesület elnökének az elkövetkezendő hároméves ciklusra. Novák Péter 6 év után váltja az elnöki székben Gulyás Jánost, a Wavemaker Hungary vezérigazgatóját. A Premier Kultcaféban tartott közgyűlésen a Reklámszövetség tagsága megválasztotta a 24 tagú Elnökségének tagjait, valamint a Felügyelő Bizottság 3 tagját is. Az MRSZ három alelnöki* székét a hirdetők delegáltjaként Mérő Ádám, a média szektor képviseletében Vidus Gabriella és a szolgáltató szektorban Gulyás János foglalhatja el a következő időszakban. A közgyűlés kezdetekor a Reklámszövetségben való tisztségviselői munkáktól közel 20 év után búcsúzó Hivatal Pétert a Reklámszövetség korábbi elnöksége a MRSZ Tiszteletbeli Örökös Tag kitüntetéssel jutalmazta.
Új elnököt választott az Ecommerce Hungary
Az Ecommerce Hungary Egyesület elnökének, Dr. Bőgel Györgynek, elnöki mandátuma 2024. szeptember 30-án lejárt, ezért az egyesület küldöttgyűlésének új elnököt kellett választania.