Ingyenes képzés IT üzemeltetőknek – újra itt az Open Academy
November végén második alkalommal rendezik meg az Open Academyt, amelynek keretében ismét több száz informatikus vehet részt a BalaBit és a BME közös tréningjén.
Az IT biztonsági termékeiről ismert BalaBit IT Security és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem november 24-én tartja meg az Open Academy névre keresztelt rendezvénysorozatának következő felvonását. A rendezvényre olyan IT üzemeltetéssel foglalkozó szakembereket várnak, akik kíváncsiak az informatika aktuális trendjeire és szeretnék szaktudásukat frissen, naprakészen tartani.
Az Open Academy egy nonprofit kezdeményezés, amely a BME kutatóegyetemi programjának és a BalaBit társadalmi felelősségvállalásának zászlaja alatt jött létre azzal a céllal, hogy folyamatos és ingyenes továbbképzési lehetőséget biztosítson a már több éve végzett informatikus szakembereknek. Első alkalommal májusban került megrendezésre az esemény közel ötszáz szoftverfejlesztő részvételével, akik a mobilfejlesztés, a kódoptimalizáció, a HTML 5 és az agilis módszertan újdonságaival ismerkedhettek meg. Az akkori sikeren felbuzdulva vágtak bele a szervezők a következő rendezvény megszervezésébe, amelyen ezúttal az IT üzemeltetés témakörét járják majd körbe.
A rendezvény alapkoncepcióján ezúttal sem változtattak, így a program most is délután kezdődik és egészen este tízig tart majd, annak érdekében, hogy azok is részt vehessenek rajta, akik munkaidőben nem juthatnak el egy hasonló szakmai rendezvényre.
Helyszínül a BME Q épülete és a Simonyi Károly előadóterem szolgál majd, mely az ország egyik legmodernebb auditoriuma. A program keretében hat negyvenperces előadást hallhatnak az érdeklődők, amelyek a manapság legnépszerűbb, legfelkapottabb témákat is érintik, mint például a Windows 8, a cloud computing, vagy az IT biztonság területe. Az előadók között egyetemi oktatók és iparági szakértők egyaránt megtalálhatók. Krasznay Csaba a HP szakértője az ipari felhő infrastruktúrákról tart előadást, a BalaBittól Höltzl Péter a magas jogosultságú felhasználók kontrolljáról fog beszél, de ismét szerephez jut az egyik legismertebb security blogger Buherátor is.
A rendezvényen való részvétel mindenki számára ingyenes és nyílt, regisztrálni a www.balabit.hu/openacademy címen lehet.
Kapcsolódó cikkek
- Új generációs internetes kutatások a Budapesti Műszaki Egyetemen
- Ingyen tanfolyam fejlesztőknek
- Ajándékba adja naplózó szoftverét a BalaBit
- Softskillekkel lehet sikeresebb a magyar mérnök
- "Hogyan tovább, Műegyetem?" – Tanácskozás a jövő Műegyeteméről
- 55 millió forinttal támogatja a Műegyetemet a Bosch
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.