Hatékony segítség a kutatási eredmények piacosítása érdekében
A Puskás Tivadar Közalapítvány INTERVALUE projektjének célja, hogy sokoldalú nemzetközi hálózatot hozzon létre a kutatásban, fejlesztésben, illetve az innováció területén dolgozók, gyártók, és további fontos szereplők között, ezzel segítve a kutatási eredmények gyors és hatékony piacosítását, sikeres, innovatív, versenyképes termékké válását.
Az INTERVALUE program keretében hazánkban is elindult az ígéretes fejlesztések gyűjtése, azok értékelése, illetve a projekt platformján történő megjelenítése. A partnerek Magyarországon három olyan partnerkereső rendezvényt szerveztek az érintett célcsoportok számára, ahol a
Ezen rendezvények célja volt, hogy minél szélesebb körű érdeklődést keltsenek az egyetemi K+F valós eredményei, illetve új termékek és szolgáltatások iránt, továbbá, hogy sikeres együttműködés jöjjön létre a kutatólaborok, vállalatok és a közigazgatás között.
A szakmai munka során – a K+F eredmények feldolgozásával – a partnerek ajánlásokat készítenek döntéshozók számára, illetve feltérképezik az értéknövelő lehetőségeket az eredmények, ötletek tulajdonosai számára. Az „adat- vagy projekttárház” keretei közt (http://researchvalue.net/repository/) hét országból mintegy ezer kutatási eredmény, vagy ígéretes termék, eljárás kerül összegyűjtésre és feldolgozásra, majd közel ötszáz résztvevő számára segítséget nyújtunk egyedi, részletes fejlesztési terv elkészítéséhez.
A Puskás Tivadar Közalapítvány az alábbi elérhetőségeken várja azok jelentkezését, akik szeretnének együttműködni a K+F eredményt biztosító cégekkel, egyetemekkel!
A projekthez kapcsolódó szolgáltatásaik igénybevétele térítésmentes az Európai Regionális Fejlesztési Alap South East Europe Program támogatásának köszönhetően.
Puskás Tivadar Közalapítvány
EU Csoport
Tel: 1/301-2030
e-mail: eu@neti.hu
Információk magyar nyelven:
www.neti.hu/pta/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=41&lang=hu
A projekt honlapja a vezető partner, az Aristotle University of Thessaloniki weboldalán:
http://www.urenio.org/intervalue/
A jelen dokumentum tartalma nem minősül az Európai Unió hivatalos álláspontjának.
Kapcsolódó cikkek
- Hétmilliárd eurót különítene el az EB a Galileo műholdas navigációs programra 2020-ig
- Megállapodás a roaming-díjak további csökkentésében
- Az internetes bűnözés elleni uniós központ létrehozását javasolja az Európai Bizottság
- Miként szépíthetik meg az infokommunikációs eszközök az idős kort?
- Az internet cenzúrázását nehezítené meg az EU Teherán számára
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
- IT Services Hungary: új K+F központ 70 új IT munkahellyel
- SAP fejlesztőközpont nyílik Oroszországban
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.