A Fujitsu új virtuális termékszimulátorral jelenik meg
A Fujitsu és a Digital Process bemutatták a feldolgozóipar számára készített 3D virtuális termékszimulátor-eszközük (Virtual Production Simulator, VPS) V15L12 verzióját. A termékkel kevesebb mint tizedére csökken az összeszerelési animációk létrehozásához szükséges idő.
A másológépek, szerverek és más, elektromos és mechanikai komponenseket nagy sűrűségben tartalmazó termékek gyártásához ajánlott VPS egyik jellemzője lehetővé teszi, hogy számítógépes szimuláció útján, 3D modelleken teszteljék az összeszerelés folyamatát. Mivel a tesztelés a termék- és gyártástervezés szakaszában, fizikai prototípusok nélkül elvégezhető, csökken a későbbi fázisok korrekciós és átalakítási igénye, rövidül a fejlesztés ciklusideje, alacsonyabbak lesznek a költségek és javul a termékminőség.
Az új szoftver a korábbi változathoz képest tizedére csökkenti a termékösszeszerelési animációk készítéséhez szükséges időt1. Így gyorsan elvégezhető például a gyártósori gépkezelők oktatása. A szoftver közvetlenül felhasználható a tervezés és a gyártás során az összeszerelési folyamat tanulmányozásához és jóváhagyásához, mivel a folyamattervező mérnökökön kívül egyszerű tervezők, sőt gépkezelők is készíthetnek animációt.
Kapcsolódó cikkek
- 3D World: prémium tartalomszolgáltatás az LG-től
- Michelangelo's Box - A reneszánsz művész épületei 3D-ben
- Új BS2000/OSD mainframe operációs rendszer a Fujitsu-tól
- A nanorészecskék atomi szerkezetét jeleníti meg 3D-ben az új eljárás
- A telekommunikációt is megreformálhatja az MTA SZTAKI valós idejű 3D technológiája
- Tavasszal bemutatkozik a Fuison 3D kamera
- MakerBot Replicator: 3D nyomtatás két színnel
- Csalódást okozhat a Mass Effect harmadik részének 3D módja
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
- Mobiltelefonos szolgáltatás cukorbetegek számára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.