A Fujitsu új virtuális termékszimulátorral jelenik meg
A Fujitsu és a Digital Process bemutatták a feldolgozóipar számára készített 3D virtuális termékszimulátor-eszközük (Virtual Production Simulator, VPS) V15L12 verzióját. A termékkel kevesebb mint tizedére csökken az összeszerelési animációk létrehozásához szükséges idő.
A másológépek, szerverek és más, elektromos és mechanikai komponenseket nagy sűrűségben tartalmazó termékek gyártásához ajánlott VPS egyik jellemzője lehetővé teszi, hogy számítógépes szimuláció útján, 3D modelleken teszteljék az összeszerelés folyamatát. Mivel a tesztelés a termék- és gyártástervezés szakaszában, fizikai prototípusok nélkül elvégezhető, csökken a későbbi fázisok korrekciós és átalakítási igénye, rövidül a fejlesztés ciklusideje, alacsonyabbak lesznek a költségek és javul a termékminőség.
Az új szoftver a korábbi változathoz képest tizedére csökkenti a termékösszeszerelési animációk készítéséhez szükséges időt1. Így gyorsan elvégezhető például a gyártósori gépkezelők oktatása. A szoftver közvetlenül felhasználható a tervezés és a gyártás során az összeszerelési folyamat tanulmányozásához és jóváhagyásához, mivel a folyamattervező mérnökökön kívül egyszerű tervezők, sőt gépkezelők is készíthetnek animációt.
Kapcsolódó cikkek
- 3D World: prémium tartalomszolgáltatás az LG-től
- Michelangelo's Box - A reneszánsz művész épületei 3D-ben
- Új BS2000/OSD mainframe operációs rendszer a Fujitsu-tól
- A nanorészecskék atomi szerkezetét jeleníti meg 3D-ben az új eljárás
- A telekommunikációt is megreformálhatja az MTA SZTAKI valós idejű 3D technológiája
- Tavasszal bemutatkozik a Fuison 3D kamera
- MakerBot Replicator: 3D nyomtatás két színnel
- Csalódást okozhat a Mass Effect harmadik részének 3D módja
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
- Mobiltelefonos szolgáltatás cukorbetegek számára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.