ERP felhőben

forrás: Prím Online, 2013. február 10. 08:49

A stratégiai technológiai tanácsadó Eval‐Source (www.eval-source.com) közzétette nemrégiben végzett kutatásának eredményeit, amelynek célja a cloud környezetekbe történő ERP rendszerbevezetések döntés előkészítésének támogatása volt, a változáskövetési és a hordozhatósági követelmények vizsgálatával. A kutatást a Folyamatos Változásban Lévő Vállalatok (BLINC(tm)) cloud-orientált üzleti szoftverszállítója, a UNIT4 (www.unit4.hu) támogatta.

Az Eval-Source tanulmánya az ERP megoldások hagyományos cloud-elérési modelljét veszi górcső alá. Feltárja a különféle szoftverelérési opciók közötti váltásokban rejlő kockázatokat például abban az esetben, amikor a vállalat cloudból ismét helyszíni elérésre szeretne váltani, vagy egy más típusú cloud opcióra (pl. publikus cloudról privát cloud modellre) áttérni. Habár napjaink számos ERP megoldása széleskörű, változást támogató eszköztárat biztosít függetlenül attól, hogy a rendszer helyszíni vagy cloud típusú, ám a telepítés módjának változásait támogató eszközök köre igencsak korlátozott, ami komoly aggodalmat okozhat azon vállalatok számára, amelyek változó körülmények esetére szeretnék nyitva hagyni megoldásaik elérésének és hozzáférésének különféle opcióit.


„Ha úgy gondolkodunk, hogy egy tiszta cloud modellt választva nem hibázhatunk, zsákutcába jutunk” – mondta Dylan Persaud, az Eval-Source tanácsadója. „Ha egy vállalat meggondolja magát – akár vállalati átszervezések, egyesülések, felvásárlások, akár egy új vállalatvezetői álláspont, vagy bármilyen más ok miatt –, nem képes azonnal megtenni a megfelelő lépéseket, hiszen „elkötelezte” magát a cloud mellett. A szoftverelérés módjának megváltoztatása korlátokba ütközik, hacsak nem invesztál a vállalat egy teljesen új alkalmazásba.” Persaud véleménye szerint számos olyan körülmény előfordulhat, ahol az architekturális alkotóelemek befolyásolják a hosszú távú költségszintet és a vállalati agilitást. Úgy véli, a vállalatoknak érdemes stratégiai szinten gondolkodniuk a szoftverelérési opciókkal kapcsolatban és meg kell bizonyosodniuk arról, hogy megértették a pénzügyi és működési vonatkozásokat, illetve a különféle szoftverelérési opciók relatív hasznosságát „hordozhatóságuk” viszonylatában.

„Hordozhatósági” folyamatok: alapok lépésről-lépésre
Az Eval-Source tanulmány közel egy tucat lépésben mutatja be, miként vihető át egy helyszíni rendszer a cloudba, illetve ugyanennyi lépésben azt, hogy miként költöztethetők át az alkalmazások a felhőből a helyszínre vagy egy más típusú cloud modellbe. A tanulmány szerint a vállalatoknak át kell gondolniuk egyrészt az olyan hagyományos, helyszíni típusú ERP megoldás vonatkozásait, amely nem teszi lehetővé, vagy csak nagyon magas költségek árán, a cloud elérést, illetve a tisztán cloud-alapú modell következményeit is abban az esetben, ha a jövőben lehetségesnek látszik az ERP rendszer visszaköltöztetése a felhőből.
Persaud szerint: „Nyilvánvalóan számos cloud alkalmazás esetében a hordozhatóság biztosítása extrém módon bonyolult és költséges feladat lehet. Ezzel nincs is gond, ha a vevők ezzel tisztában is vannak. Nem minden vállalat tervez változtatásokat a szoftverelérések módjában, de azok, amelyek szeretnék hosszú távon is fenntartani agilitásukat, nyitva kell, hogy hagyják maguk előtt a lehetőségeket.”

Az Eval-Source az alábbi linkre kattintva érhető el, angol nyelven:
http://www.unit4software.co.uk/resources_global/scripts/file_download.php?iid=6385
 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01